Dzięki tej prostej sztuczce unikniesz ugryzienia kleszczy. To pozwoli ci uniknąć przykrych konsekwencji

Dzięki tej prostej sztuczce unikniesz ugryzienia kleszczy. To pozwoli ci uniknąć przykrych konsekwencji Źródło: Pixabay/Catkin

Kleszcze są szczególnie aktywne w lecie. Te niewielkie stworzenia są w stanie wywołać spustoszenie w organizmie człowieka. Przedstawiamy kilka sposobów, które pomogą zapobiegać ugryzieniom.

Kleszcze to niezwykle podstępne stworzenia, które mimo niewielkich rozmiarów, mogą spowodować ogromne problemy zdrowotne u człowieka. Dlatego szczególnie ważna jest profilaktyka, dzięki której unikniemy niebezpiecznym ugryzieniom. Ta prosta sztuczka uchroni przed atakami tych pajęczaków. 

Kleszcze są teraz wyjątkowo aktywne

Kleszcze, żywiące się krwią, są wyjątkowo aktywne w lecie. W tych miesiącach większość ludzi spędza dużo czasu na łonie natury, a każda wycieczka do lasu, czy piknik w parku, są sytuacją, w której jesteśmy narażeni na atak tych pajęczaków. 

W okresie letnim warto pomyśleć nad odpowiednim zabezpieczeniem się przed kleszczami. Przedstawiamy trik, który z pewnością zwiększy nasze szanse na uniknięcie ugryzień, a co za tym idzie być może zapobiegnie zapadnięciu na poważne choroby

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Sposoby na kleszcze 

Okazuje się, że kleszcze bardzo źle reagują na różnego rodzaju olejki eteryczne, pozostawiające intensywny zapach. Wystarczy wysmarować swoje ciało takimi specyfikami lub spryskać nimi ubrania. Takie działanie skutecznie zniechęci niebezpieczne pajęczaki do zaatakowania nas. 

Część tych rzeczy każdy człowiek ma w domu, ale nie zdaje sobie sprawy z tego, jaką są one niezawodną bronią w walce z kleszczami. Owady nie znoszą chociażby olejku lawendowego, a także cytrusowych zapachów. Jeżeli chcemy odgonić różnego rodzaju robactwo od siebie, możemy spryskać się olejkiem cytrynowym albo takim pozyskiwanym z trawy cytrynowej. 

Dobrym patentem jest także użycie olejku eukaliptusowego, z tym, że jest on trudniej dostępny, niż te wymienione wyżej. Posiada on natomiast dodatkowy atut, gdyż poza odstraszaniem owadów, łagodzi również potencjalne ugryzienia. Świetnie sprawdza się również napar z mięty, która dzięki swojemu wyrazistemu smakowi i zapachowi, źle kojarzy się pajęczakom. 

Dzisiaj grzeje: 1. Młoda dziewczyna, która uczestniczyła w tragedii ze Starakiem skasowała z sieci swoje nagrania. Jest jedynym świadkiem wypadku
2. List z ZUS. Pod żadnym pozorem nie wyrzucaj go!

Należy pamiętać o tym, że jeżeli profilaktyka nie zadziała i ugryzie nas kleszcz, należy niezwłocznie udać się do lekarza. Jeżeli mamy doświadczenie i jesteśmy w stanie sami usunąć nieproszonego gościa z naszego ciała, trzeba pamiętać o tym, żeby codziennie obserwować miejsce zaatakowane przez pajęczaka. Gdy pojawią się jakieś niepokojące objawy, nie można zwlekać. 

Najlepsze newsy dnia:

  1.  Nowe, wstrząsające doniesienia na temat Piotra Woźniaka-Staraka. „Znaleziono w śrubie motorówki ludzkie włosy”
  2.  Nie żyje legenda TVP. Ostatni post jaki opublikował brzmi: "W szpitalu. Połamany, zaraz będą mnie rżnąć"
  3. Kobieta podczas porodu usłyszała donośny śmiech lekarza. Gdy zobaczyła swoje dziecko, zrozumiała dlaczego
  4. Bezdomny mężczyzna zaczepił 24-latkę i poprosił o pieniądze. Później zadał jej pytanie, które ścięło ją z nóg
  5. Dziecko w bardzo złym stanie trafiło do szpitala. Gdy lekarze zajrzeli do ust chłopca, natychmiast powiadomili policję

Źródło: lolmania

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News