Latające kleszcze atakują ludzi i zwierzęta w Polsce. Lepiej unikać konkretnych miejsc, państwowa instytucja wydała ostrzeżenie

Latające kleszcze atakują ludzi i zwierzęta w Polsce. Lepiej unikać konkretnych miejsc, państwowa instytucja wydała ostrzeżenie Źródło: pxhere

Latające kleszcze atakują w polskich lasach. Wiadomo, których miejsc należy unikać, by nie być narażonym na niebezpieczeństwo, jakie niosą za sobą.

Latające kleszcze? Okazuje się, że w polskich lasach kryje się wiele niebezpieczeństw, a jednym z nich są właśnie kleszcze. Każdy, kto wybiera się na wycieczkę do lasu, powinien dowiedzieć się więcej o latających kleszczach, które mogą popsuć nam każdą przechadzkę. 

Latające kleszcze atakują. Czy są niebezpieczne?

Latające kleszcze, czyli kleszcze ze skrzydłami to strzyżaki jelenie (sarnie). Są to pasożyty, które atakują nie tylko ludzi, ale i zwierzęta. Najczęściej można je spotkać w polskich lasach. Do złudzenia przypominają zwyczajne kleszcze. Latające kleszcze gryzą swoje ofiary, a ich ugryzienia się wyjątkowo bolesne. 

Co więcej, kleszcze ze skrzydłami, podobnie jak zwykłe, żywią się ludzką i zwierzęcą krwią. Powstają na zewnątrz organizmu i są jajożyworodne. Jeżeli znajdzie się na sierści zwierzaka, traci skrzydła i zaczyna się zachowywać podobnie jak wszy. Pije krew i rodzi larwy, które spadają na ziemię i tam czekają na lato lub jesień, by przepoczwarzyć się i ponownie zaatakować. Jeśli pojawią się na człowieku, nie mają możliwości rozmnażania się.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Lasy państwowe ostrzegają przez latającymi kleszczami

Za pośrednictwem Facebooka Lasy Państwowe wydały ostrzeżenie dla wszystkich osób, które udają się do lasów, w których mogą występować latające kleszcze. 

- Ile razy wyciągaliście już strzyżaki z włosów czy brody? Ile razy te "przyjemniaczki" popsuły Wam wypad do lasu? Małe toto, szybkie i twarde. Normalnie ściśnięcie między palcami często jest niewystarczające. Bąble po ich ugryzieniach często bardzo długo się goją - ostrzegają Lasy Państwowe. 

Dzisiaj grzeje: 1. Płonie autokar w polskiej miejscowości. W środku kilkadziesiąt osób, trwa akcja służb

2. Kołatanie serca może zwiastować niebezpieczne choroby. Nie wolno go lekceważyć

Jak uchronić się przed latającymi kleszczami? Jedyną metodą eliminacji zagrożenia jest unikanie wycieczek do lasu. Nie wszystkich będzie zadowalać takie rozwiązanie. Niestety, nie ma jednego sposobu, by nie czuć w lesie zagrożenia. Mówi się, że latające kleszcze częściej lecą do ciemno umaszczonych zwierząt, jasne ubranie może więc trochę zmniejszyć prawdopodobieństwo ugryzienia. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zasypiasz i niespodziewanie czujesz drgnięcie? Organizm wysyła ci ważny znak, musisz unikać spożywania 1 produktu, konsekwencje mogą być opłakane
  2. Koledzy z szatni dokuczają Jakubowi Błaszczykowskiemu. Wymyślili mu specjalny pseudonim
  3. 200 tysięcy polskich dzieci nie dostanie jednak bonu turystycznego? Trwają prace nad poprawką, czas ucieka
  4. Mama publikowała zdjęcie z córką, w sieci rozpętała się burza. Kiedy się przyjrzała, nagle zrozumiała, wszystko przez 1 szczegół
  5. 22-latka wracała ze swojego ślubu. W jednym momencie musiała się zatrzymać, doszło do tragedii
  6. Nie mieści się w głowie, co właśnie zrobił Andrzej Duda. Tysiące Polaków nigdy mu nie zapomną

Źródło: Pomorska pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News