Grupa „Obywatele RP” postanowiła zablokować obchody 80. miesięcznicy katastrofy smoleńskiej, które odbyły się na Krakowskim Przedmieściu. Ich akcja okazała się jednak porażką. 

Członkowie inicjatywy „Obywatele RP” zapowiadali, że nie będzie już 80. miesięcznicy, a ich blokada będzie skuteczna. Swoją decyzją argumentowali tym, że władza nie posłuchała ich apeli w sprawie ekshumacji. Przekonywali, że zdają sobie sprawę z tego, iż najprawdopodobniej zostaną usunięci siłą, ale nie zamierzają się poddać.

Atmosfera przed miesięcznicą była naprawdę gorąca, ale policja stanęła na wysokości zadania i do poważniejszych incydentów nie doszło. Udało się rozdzielić obie grupy, aby nie doprowadzić do konfrontacji. Doszło jedynie do obrzucania się wyzwiskami i drobnych przepychanek.

Obywatelom „RP” nie udało się więc zablokować miesięcznicy, która spokojnie się odbyła i za miesiąc znowu pojawi się na Krakowskim Przedmieściu. Członkowie inicjatywy odnieśli kolejną porażkę, bowiem wcześniej nie udało im się zatrzymać Marszu Niepodległości. Podstawowym problemem grupy jest to, że jest bardzo nieliczna i nie porywa tłumów. Obywateli RP nie przegonili jednak żadni kibice, których wzywali znani uczestnicy miesięcznic takich jak bloger Smok obserwowany między innymi przez prezydenta Dudę.

 

...

Zobacz również