"Kler" Smarzowskiego triumfuje! Najwyższa nagroda mimo oporów PiS-u

"Kler" Smarzowskiego triumfuje! Najwyższa nagroda mimo oporów PiS-u

"Kler" Wojciecha Smarzowskiego przez wielu jest najbardziej wyczekiwanym polskim filmem w tym roku. Produkcja właśnie zatriumfowała na festiwalu w Gdyni mimo oporów ze strony PiS.

"Kler" już 28 września wchodzi do polskich kin, jednak już teraz film pojawił się na 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Obraz odwrócił uwagę od pozostałych, przedstawionych produkcji, zgarniając liczne nagrody oraz ponad 10-minutowe brawa po projekcji. Jednak mimo to nie otrzymał nagrody Złotego Klakiera, ponieważ zadecydowano o nieprzyznawaniu tej nagrody w tym roku. Wszystko przez rzekome problemy z mierzeniem długości braw.

"Kler" zgarną najważniejszą nagrodę na festiwalu w Gdyni

Radio Gdańsk odpowiada właśnie za wręczanie statuetki Złotego Klakiera. Jednak szkopuł tkwi w tym, że jest to radio państwowe, przez co rząd zapewne nie byłby zadowolony, gdyby właśnie tę nagrodę zgarnął antyklerykalny film. Dlatego właśnie zadecydowano o nieprzyznawaniu tej statuetki. Jednak mimo przeciwnościom, filmowi Smarzowskiego udało się zgarnąć najważniejszą nagrodę festiwalu, która właśnie dzisiaj była wręczana. Chodzi oczywiście o Nagrodę Publiczności. Nie da się ukryć, że produkcja okazała się na festiwalu prawdziwym hitem.
DALSZA CZĘŚĆTEKSTU POD GALERIĄ Dodatkowo patrząc na to, jak Polacy wyczekują premiery tego filmu bez wątpienia możemy mówić w tym wypadku o jednym z najlepszych filmów tego roku. Jednak z tak wielkimi oczekiwaniami wiążą się również bardzo duże wymagania. Jeżeli "Kler" nie okaże się tak dobry, jak wszyscy oczekują, to może go czekać potężna fala krytyki. Jednocześnie patrząc na to ile nagród zgarnął, to raczej nie ma się o co bać. Pozostaje nam wyczekiwać premiery, która odbędzie się już za tydzień.Najlepsze newsy dnia:

  1. Agnieszka Chylińska zaskoczyła szczerym wyznaniem. Chodzi o samobójstwo
  2. Znany gwiazdor disco polo będzie… politykiem! Fani są zdumieni
  3. Pamiętacie Nel z W pustyni i w puszczy? Dziś wygląda zjawiskowo
źródło: natemat.pl Następny artykuł