Poszukajmy ich! Wandale w furii niszczą reklamy filmu "Kler"

Poszukajmy ich! Wandale w furii niszczą reklamy filmu "Kler"

Kler jest jedną z najgłośniejszych produkcji tego roku. Film nie miał nawet jeszcze swojej oficjalnej premiery, a już mówią o nim wszyscy. Komentowali go zarówno oczekujący w napięciu widzowie, twórcy oraz przedstawiciele Kościoła. Teraz doszło do aktu wandalizmu - zniszczono plakaty produkcji. 

Kler jest jedną z najgłośniejszych pozycji w polskich kinach tego roku. Jeszcze nie podano oficjalnej daty premiery, a film już jest żywo komentowany zarówno przez twórców oraz obsadę, jak i zniecierpliwionych widzów oczekujących na premierę. Głos zabrały również środowiska kościelne, które traktują go, jako otwarty atak na polski Kościół. Jak widać nie tylko księża są niezadowoleni z popularności i tematyki filmu - właśnie pojawiła się informacja o zniszczeniu plakatów zapowiadających produkcję.

Zniszczono plakaty reklamujące głośny film Kler

Kler od samego początku wywołuje wiele kontrowersji. Ma on otwarcie uderzać w instytucję Kościoła oraz zawierać wiele odważnych scen, które poruszają tematy tabu. Okazuje się, że nie tylko duchowni nie są zadowoleni z powstania produkcji - właśnie pojawiła się informacja, że zniszczony został duży plakat reklamujący zbliżającą się premierę filmu. Zdjęcie opublikował na swoim fanpage'u Kuba Wątły, który sam o sobie pisze jako o "niezależnym komentatorze i aktywiście obywatelskim obecnym od wielu lat w przestrzeni publicznej". Jak do tej pory nie zostało ujawnione, kto dopuścił się tego czynu, sprawy nie skomentowała również policja. Nie pojawiły się również żadne nagrania pokazujące moment zniszczenia wielkiego billboardu.

Kler najgłośniejszą polską produkcją 2018 roku

Oficjalna premiera filmu Kler zapowiedziana jest na 28. września, a o produkcji głośno w naszym kraju jest już od kilku miesięcy. Na jego temat wypowiadają się zarówno gwiazdy polskiego kina, producenci, obsada, jak i księża i przedstawiciele polskiego Kościoła. Niedawno głos zabrał nawet jeden z najbardziej cenionych i popularnych aktorów, który odgrywa w nim jedną z głównych ról - Janusz Gajos.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Kontrowersje wokół filmu powstały w związku z głośnym zwiastunem zapowiadającym produkcję. Dzieło pełne było scen nagości, pieniędzy oraz bezwzględności, co w połączeniu z fabułą opowiadającą losy trzech księży wywołało lawinę komentarzy. Wiele osób nazywa go otwartym atakiem na polski Kościół, spekuluje się również czy ma on za zadanie podkopać bardzo mocną rolę kościoła katolickiego w naszym kraju. Podczas samej pracy nad filmem do reżysera zgłaszać się miały osoby pokrzywdzone przez duchownych, choć cała fabuła konsultowana była z obecnymi oraz byłymi księżmi. Kler Fot. Facebook/Kuba Wątły TV3
ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Janusz Gajos tłumaczy się z roli w „Klerze”. Celne słowa
  2. Morawiecki musiał uciekać przed wściekłym tłumem. Wyzwiska i gwizdy
  3. Promocja Biedronki doprowadziła do tragedii! Zaatakował dziecko nożem
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News