Opozycja wykiwała PiS! Zapłaciła za
Patryk Korzec - 11 Września 2018

Opozycja wykiwała PiS! Zapłaciła za "Kler" ich pieniędzmi

"Kler" jeszcze nie miał swojej premiery, a już wzbudza ogromne kontrowersje, zwłaszcza wśród konserwatywnej części widowni. Produkcja stawia w szokującym świetle Kościół, porusza tematy tabu, mówi o seksie i pieniądzach obecnych w życiu księży. Tymczasem okazuje się, że dzieło w wielkim stopniu finansowane jest z pieniędzy... państwowych. 

"Kler" jest polską produkcją z tego roku, której premiera odbędzie się jeszcze we wrześniu. Pomimo że nie trafił jeszcze do kin, już zdążył w dużym stopniu podzielić Polaków swoim opisem oraz opublikowanym zwiastunem. Ma on w złym świetle stawiać instytucję Kościoła, czym wywołuje oburzenie zarówno księży, jak i konserwatywnej części społeczeństwa. Teraz jednak pojawiły się informacje, że produkcja w dużej mierze finansowana była z pieniędzy rządu PiS i państwa.

"Kler" wzbudza kontrowersje i szokuje polski Kościół

Od początku produkcja filmu "Kler" wzbudzała duże kontrowersje. Gdy pojawił się zwiastun obfitujący w sceny nagości, seksu, pieniędzy oraz ludzkiej obojętności, a wszystko to związane z polskimi księżmi, Kościół oraz konserwatywni Polacy zadrżeli. Mówiło się o otwartym ataku na katolików oraz podkopywaniu renomy i wizerunku Kościoła, który w polskim społeczeństwie stawiany jest na piedestale. W mediach wypowiedziało się również wiele osób duchownych. Z reguły określały produkcję jako niezwykle hermetyczną, dotyczącą wąskiej grupy społecznej, a wyciągane są w niej najgorsze przypadki i patologie, które później rzutują na wizerunek całej organizacji, uwypuklając już obecne stereotypy i mity.

"Kler" finansowany jest z pieniędzy państwa i rządu PiS?

Cała sprawa finansowania filmu rozpoczęła się od postu księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, który otwarcie zapytał o podstawy decyzji o dofinansowaniu produkcji z pieniędzy publicznych. - Ważne pytanie do wicepremiera Piotra Glińskiego, szefa Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W imię jakich wartości podległa Panu instytucja z kieszeni polskich podatników (w tym też katolików) opłaciła film «Kler»? Zwłaszcza, że tyle innym projektom odmówiono? - napisał ksiądz. Piotr Gliński z odpowiedzią nie zwlekał i natychmiast przedstawił swój punkt widzenia. - W związku z nieprawdziwymi info. n/t finansowania filmu „Kler” informuję, że NIE DAŁEM ANI GROSZA na ten cel. Był on natomiast finansowany decyzjami p. Odorowicz i Sroki - b. dyrektorek PISF, mianowanych przez poprzedników, na których działania - zgodnie z prawem, nie mieliśmy wpływu - napisał Gliński. Ksiądz otwarcie zapytał również, dlaczego film współfinansowany był przez Regionalny Fundusz Filmowy (Kraków). To pytanie z kolei skierował do Jacka Majchrowskiego, prezydenta Krakowa, który jak do tej pory sprawy nie skomentował.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Ksiądz z Włoch wziął homoseksualny „ślub” ze swoim partnerem
  2. Nie uwierzycie. Tak wygląda grób Kory miesiąc po pogrzebie
  3. Trump wprowadza nowe prawo. Polacy również zapłacą
Żucie gumyNie zachowuj się tak w kościele! 15 przykazań proboszczaCzytaj dalej
Ksiądz Rafał P.Polscy księża, którzy dopuścili się okropnych rzeczy [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News