Niesamowity sukces filmu "Kler". Najlepszy wynik od 30-stu lat

Niesamowity sukces filmu "Kler". Najlepszy wynik od 30-stu lat

"Kler" bije rekordy popularności. W najnowszym zestawieniu najchętniej oglądanych premier w 2018 roku, obraz Wojciecha Smarzowskiego znalazł się na drugim miejscu. Jednak minął dopiero tydzień od premiery i wszystko wskazuje na to, że stanie się absolutnym pionierem.

"Kler" wzbudził sensację na długo przed premierą. Tytuł, który opowiada o grzesznym życiu polskiego duchowieństwa sprawił, że Polacy masowo zaczęli chodzić do kin. Po tygodniu, 1,7 miliona widzów zobaczyło już ten obraz.

Rewolucyjne wyniki oglądalności filmu Smarzowskiego. Polacy masowo oglądają "Kler"

Dystrybutor "Kleru" Kino Świat właśnie opublikował wynik oglądalności premierowego tytułu Smarzowskiego. - Dzieło Wojtka Smarzowskiego weszło na ekrany 28 września, notując najlepsze otwarcie polskiego kina na przestrzeni ostatnich 30 lat – ponad 935 000 widzów w premierowy weekend. Był to tylko początek jego spektakularnych wyczynów! Obecnie, po zaledwie tygodniu wyświetlania, film osiągnął imponujący poziom 1 732 300 widzów - napisał dystrybutor. Po burzliwej dyskusji przed premierą obrazu można było się spodziewać, że kontrowersje sygnalizowane przez polski episkopat zmotywują Polaków do obejrzenia filmu. Jednak nawet producenci nie spodziewali się takiego sukcesu. Chociaż na pierwszym miejscu zestawienia wciąż widnieje Patryk Vega i "Kobiety mafii" specjaliści już zauważają: "Kler" pobije rekord w 2018 roku! - Oznacza to, że „Kler” potrzebował jedynie 7 dni, by stać się największym hitem w twórczości Smarzowskiego, wyprzedzając „Drogówkę”, której łączna frekwencja wyniosła 1 025 566 oraz rekordowy dotychczas „Wołyń”, który schodził z ekranów kin z wynikiem 1 449 515 - czytamy dalej w wiadomości Kino Świat.

Wielka premiera, trudna dyskusja

Gdy Smarzowski odbierał nagrodę dla swojego filmu w Gdyni, TVP Kultura wycięła fragment, w którym zażartował, sugerując, że chciałby odebrać laur od samego Jacka Kurskiego. Później, fani reżysera bojkotowali decyzje władz Telewizji Publicznej, a sam prezes zdecydował się powiedzieć w "Wiadomościach TVP", co uważa o scenariuszu. W mocnych słowach zauważył, że reżyser szuka niepotrzebnego zainteresowania, poruszając skrajne przypadki. Generalizacja, bojkot, kłamstwa - płynie od władz Kościoła. Dziennikarze na bieżąco rejestrują kolejne wypowiedzi księży, którzy nie zgadzają się z wersją przedstawioną w filmie. Rozległa dyskusja na temat moralności duchowieństwa na dobre zawładnęła polską opinią publiczną.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Dystrybutor filmu podał również informację o sprzedaży praw autorskich za granicą. Na wyświetlenie filmu zdecydowały się: Austria, Niemcy, Belgia, Holandia, Luksemburg, Dania, Irlandia, Wielka Brytania, Islandia, Norwegia, Szwecja; prawa wykupiły także USA i Kanada. Podobno w Norwegii wyprzedano wszystkie bilety na najbliższe seanse. Czy tak ogromna popularność "Kleru" skłoni polskich księży do przekazania rozległego raportu o pedofilii w Kościele?Najlepsze newsy dnia:

  1. Cejrowski zrecenzował Kler! Zdecydowanie najostrzejsze słowa o filmie Smarzowskiego
  2. Przełomowy dzień! Polacy żądają JAWNEJ walki z pedofilią w Kościele
  3. Kościół w Polsce przyparty do muru! Powstanie raport o księżach pedofilach
Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu