Kłęby gęstego, toksycznego dymu nad Mazowszem. Awaria w rafinerii

Kłęby gęstego, toksycznego dymu nad Mazowszem. Awaria w rafinerii

Płock z krajobrazem jak z horroru? Nieprawdopodobny widok wydobywającego się dymu znad rafinerii paliwowej w mieście budzi przerażenie. Jest także niebezpieczny dla zdrowia mieszkańców. Właśnie pojawiło się oficjalne oświadczenie właścicieli Orlenu.

Płock ma problemy! Od kilku godzin nad miastem kłębią się niebezpieczne chmury. Na bieżąco pojawiają się kolejne informacje o poparzeniach osób przebywających na terenie zakładu. Zaniepokojeni mieszkańcy są przerażeni, a służby zdają się nie zauważać problemu. Zdeterminowani na bieżąco relacjonują zajście w kanałach mediów społecznościowych. Zdaje się, że miasto jest tuż przed tragedią.

Kłęby dymu i zapach palonej ropy. Czemu zapaliła się rafineria w Płocku?

Mazowieckie zakłady rafineryjne i petrochemiczne w Płocku wyglądają dziś naprawdę szokująco. Z relacji internautów wynika, że jeden z budynków się zapalił. Pracownicy zakładów podobno uciekają z miejsca wypadku, a jeszcze kilka minut temu, władze rafinerii nie podały żadnej informacji, która mogłaby zaniepokojonych mieszkańców uspokoić. Na chwilę po godzinie 17, rzeczniczka Orlenu wydała oświadczenie, z którego wynika, że na miejscu doszło do uszkodzenia instalacji. - W zakładzie doszło do zakłócenia pracy instalacji. Systemy prewencyjne zadziałały prawidłowo – nastąpił zrzut substancji na pochodnie, gdzie ulegają spaleniu. Substancje spalane na pochodniach nie zagrażają zdrowiu - napisała Joanna Zakrzewska.  Płocczanie zwracają uwagę na niefortunny zwrot, który został do nich skierowany. Widok, który unosi się nad miastem może przerazić niejedną osobę. Zapewnienia o opanowanej sytuacji jednak nie satysfakcjonują lokalnych, którzy uważają, że problem jest lekceważony przez władze oraz służby.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Problem w mieście

Problem w mieście istnieje od wielu lat. Mieszkańcy zwracają uwagę władzom, że nad zakładami rafinerii jest wiele niebezpiecznych oparów. Kosztowny zakład, który został wybudowany jeszcze w latach sześćdziesiątych XX wieku spędza sen z powiek mieszkańcom Płocka. Wieczorami pojawiać się mają kłęby dymu, a mieszkańcy donoszą, że przez niebezpieczne opary wyjątkowo często chorują na płuca. Mają także jeden z najwyższych wskaźników zachorowań na raka płuc. Pomijani przez władze, utworzyli stronę na Facebooku, w której na bieżąco relacjonują niebezpieczne obrazy oraz doniesienia z zakładu. Ponad pięć tysięcy osób na bieżąco dyskutuje o sytuacji, w której się znaleźli. Dzisiejsza, tragiczna w skutkach awaria instalacji z pewnością zwróci uwagę nie tylko władz, ale i mediów. Zdeterminowani autorzy strony, zapowiedzieli, że już poinformowali o niebezpiecznym dymie wielkie stacje oraz kluczowe piony wydań wiadomości w kraju. Miejmy nadzieję, że na miejscu nikomu nic się nie stało.Najlepsze newsy dnia:

  1. Promocja Biedronki doprowadziła do tragedii! Zaatakował dziecko nożem
  2. Tragedia w Warszawie! 19-latek rzucił się pod metro
  3. Horror Polki. Dostała zawału, lekarz kazał iść pieszo do szpitala, bo szkoda mu było paliwa
Następny artykuł