Klarenbach przeprasza za skandaliczne słowa o Pawle Adamowiczu. Wyjaśnił, o co mu chodziło

Klarenbach przeprasza za skandaliczne słowa o Pawle Adamowiczu. Wyjaśnił, o co mu chodziło Źródło: TVP Info

W mediach cały czas nie cichną rozmowy dotyczące brutalnego zamachu, którego ofiarą padł Paweł Adamowicz. Na antenie TVP Info padły słowa, które przez wielu telewidzów zostały uznane za oburzające. Redaktor Adrian Klarenbach postanowił oficjalnie przeprosić za użyte przez niego sformułowania.

Adrian Klarenbach jest postacią dobrze znaną wszystkim tym, którzy na bieżąco śledzą media publiczne. Redaktor wystąpił właśnie w zastępstwie zawieszonego Michała Rachonia w programie "Woronicza 17", w którym pokusił się o bardzo odważne i kontrowersyjne stwierdzenie. Jego słowa szybko zaczęły wędrować po sieci, a liczba oburzonych osób zaczęła się drastycznie zwiększać. Dziennikarz TVP Info postanowił w końcu przeprosić za swoje słowa.

Klarenbach przeprasza za słowa o Adamowiczu

Program "Woronicza 17" w wykonaniu Klarenbacha przywitał widzów wielkim kopniakiem emocjonalnym. Redaktor postanowił otworzyć debatę w studio w dosyć osobliwy sposób. - Mówiąc o śmierci, mówimy też o życiu. Co niektórzy by powiedzieli, że jakie życie, taka śmierć. Jaka śmierć, takie życie, być może to jest odważna teza - tymi słowami przywitał osoby siedzące przed telewizorami. Nie trzeba było długo czekać na przeciwników takich słów. Na Twitterze pojawiło się dużo pytań dotyczących motywów użycia takiego sformułowania. Niektórzy internauci stwierdzili wręcz, że Michał Rachoń znalazł godnego następce. Początkowo Adrian Klarenbach próbował wchodzić w polemikę ze swoimi oponentami. - Nie wiem o czym Pan myśli, bo ja o tym, że żył szybko z ludźmi i zmarł z nimi. Chce pan dorabiać ideologię? - takimi słowami odparł jednemu z twitterowiczów. Nie wiadomo, co stało się za zamkniętymi drzwiami, ale dziennikarz zdecydował się ostatecznie na wystosowanie przeprosin za swoją niefortunną wypowiedź.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Szanowni Państwo Najmocniej przepraszam Wszystkich tych, którzy odczytali moje słowa jako haniebne, nie były one ani celowe ani intencyjne. Ś.P. żył szybko z ludźmi i odszedł z ludźmi. Tochciałem powiedzieć. Jeżeli źle dobrałem słowa, raz jeszcze przepraszam - napisał na swoim twitterowym profilu. Niektórzy internauci zwrócili uwagę na to, że w dobrym guście byłoby również przeprosić widzów TVP Info. - Fakt, powinien Pan powiedzieć „przepraszam” do swoich telewidzów, nie tylko poprzez Twittera. Inaczej mogą dalej nie wiedzieć, że zdobył Pan się na taki gest. Na antenie swojej stacji byłoby miło - czytamy w jednym z komentarzy. Skrucha jaką wyraził dziennikarz TVP Info na pewno zasługuje na odnotowanie. Szkoda tylko, że w obecnej sytuacji społeczno-politycznej, przeprosiny wywołały większą burzę, niż pierwotny czyn. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL
  1. Nowa prezydent Gdańska wydała oświadczenie. Łzy napływają do oczu 
  2. To wstrząsnęło Brytyjczykami! Ofiara w wypadku księcia przerwała milczenie 
  3. Ile zarabia Grażyna Torbicka? Zarobki dziennikarki przyprawią was o ZAWRÓT GŁOWY!
  4. Córka prezydenta jest oszałamiająco PIĘKNA! Aż trudno uwierzyć, co robi ze swoim życiem
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News