Skandaliczny artykuł! Media: "Klan ZNĘCA SIĘ nad niepełnosprawnym Maćkiem"

Skandaliczny artykuł! Media: "Klan ZNĘCA SIĘ nad niepełnosprawnym Maćkiem" Źródło: screen youtube.com/serialetvp

Serial "Klan" od lat emitowany jest na antenie TVP, przez ten czas tysiące Polaków zżyło się z bohaterami pokazywanymi na ekranie. Niektóre z nich stały się wręcz kultowe - między innymi Maciek. Wczoraj jednak w sieci pojawił się skandaliczny artykuł na jego temat.

Postać niepełnosprawnego Maćka z serialu "Klan" dla wielu stała się kultowa. Bohater odgrywany przez Piotra Swenda jest uwielbiany przez tysiące Polaków. Autorka artykułu Emilia Wyciślak w swojej publikacji opisuje, że scenarzyści wykorzystują niepełnosprawność chłopca w celach komediowych, robiąc z niego błazna. Wprost nazywa to znęcaniem się nad słabszymi. - Maciek z Klanu jest postacią legendarną, ale obawiam się, że jego sława cuchnie znęcaniem się nad słabszym. Scenarzyści serialowi stworzyli bowiem postać, której przerysowane gesty w połączeniu z idiotycznymi scenami tworzą parodię chorego człowieka (...) Na początku postać Maćka była faktycznie przedstawiona sympatycznie i dała się lubić, zaś scenarzyści mieli kilka pomysłów na to, jak ją nam przybliżyć. Z czasem jednak dostaliśmy prosto w twarz scenami typu „łazienka jest zamknięta” czy momenty z zazdrosnym Maćkiem, zupełnie, jakby twórcy serialu celowo chcieli go ośmieszyć. - pisze Emilia Wyciślak w swoim artykule. - Pijany Maciek w wannie, Maciek rozwalający komputer, Maciek wyrywający się nauczycielce… zobaczcie, ile to wszystko ma wyświetleń i przeróbek na YouTube. A pod spodem setki komentarzy, śmichy-chichy. Oczywiście, że to bawi, sytuacja wygląda z pozoru zabawnie, ale przypomina to trochę znęcanie się nad słabszym. I nagle robi się jakoś mniej śmiesznie - pisze dziennikarka.

Portal niebezpiecznik: "Klan" wykorzystuje niepełnosprawnego Maćka

Według autorki tekstu Piotr odgrywający Maćka jest wykorzystywany. Widzi ona jednak tylko jedną stronę medalu: aktor czerpie wiele radości i satysfakcji z tego, że od tylu lat występuje w serialu. Sam w wywiadach przyznaje, że czuje się gwiazdą i bardzo lubi to, co robi. Dodatkowo ma wsparcie ze strony całej ekipy pracującej przy tej produkcji. Jego koledzy i koleżanki z planu dają mu różne porady, dzięki którym jest coraz lepszym aktorem. - Przecież od wielu lat pracuję w "Klanie" i czuję się popularnym aktorem. Wiele osób podziwia mnie, moje aktorstwo, a poza tym rozdaję sporo autografów, a ludzie robią sobie ze mną zdjęcia. Piszą też o mnie w portalach internetowych, w gazetach, nakręcono też o mnie film. To daje mi dużo satysfakcji. - mówi Piotr Swend. Dzięki doświadczeniom nabranym na planie serialu Piotr mógł rozwinąć swoje aktorstwo. Teraz występuje także w teatrze, gdzie radzi sobie rewelacyjnie. Dodatkowo praca jako aktor daje mu możliwość poznawania nowych ludzi, co jest bardzo istotne przy jego schorzeniu. Wiele osób borykających się z podobnymi problemami, nigdy nie miało takiej możliwości i często są skazani na życie w czterech ścianach. Piotr natomiast dzięki serialowi "Klan" w sobie miłość do aktorstwa i teraz wiąże z tym zawodem swoją przyszłość. To szansa, o której większość osób z systemem downa nie może nawet marzyć. - Nadal będę pracował w Teatrze 21, ale chciałbym też wystąpić w filmie fabularnym. - dodaje. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Kamil Glik przerwał milczenie. Nie wszystko stracone?
  2. Media: Ojciec zniszczył życie Kindze Dudzie. Smutne i przerażające fakty
  3. Media poinformowały, że najpiękniejsza gwiazda TVN trafi NA BRUK
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News