Kotulanka nie jest jedyna. Tragiczne losy i śmierć aktorów serialu Klan

Kotulanka nie jest jedyna. Tragiczne losy i śmierć aktorów serialu Klan Źródło: fot. youtube.com

Serial "Klan" jest nieodmienny towarzyszem polskich widzów telewizji publicznej już od 1997 roku. Dotąd wyemitowano już 3269 odcinków telenoweli. Jest to najdłuższy polski serial telewizyjny, zaś przez jego obsadę przewinęło się dotąd mnóstwo aktorów. Nic dziwnego, że przez tak długi czas już nie raz twórcy i aktorzy przeżywali żałobę w związku ze stratą serialowych kolegów.

Najgłośniejszą śmiercią związaną z serialem było niedawne odejście Agnieszki Kotulanki, która na planie produkcji wcielała się w Krystynę Lubicz. Aktorka przez wiele lat zmagała się z alkoholizmem, które w końcu doprowadził do zwolnienia jej z obsady i uśmiercenie odgrywanej przez nią postaci. Artystka odeszła od nas 20 lutego tego roku. Choć jej zły stan zdrowia spowodowany był głównie nadużywaniem alkoholu, prawdopodobnie bezpośrednią przyczyną śmierci były wylew krwi do mózgu.

"Klan" stracił już wielu aktorów

W obsadzie serialu grają osoby młode i starsze. Produkcja trwa już ponad 20 lat, nic więc dziwnego, że przez ten czas zmarło wielu aktorów, którzy bawili widzów małego ekranu. Pierwszą stratę serial notuje po zaledwie dwóch latach produkcji. Wówczas zmarła Halina Dobrowolska, która odgrywała rolę Marii Lubicz. Także jej serialowy mąż - Zygmunt Kęstowicz, grający Władysława Lubicza odszedł, chociaż znaczne później. Aktor zmarł w 2007 roku, kiedy serial obchodził 10-lecie. Jerzy Kamas, serialowy mecenas Stefan Ziętecki, zmarł w 2015 roku. Miał 77 lat i przegrał walkę z rakiem. Jego żonę Janeczkę grała Anna Ciepielewska. Aktorka zmarła wcześniej, w 2006 roku, także z powodu choroby nowotworowej. Miała wówczas 70 lat. W 2013 roku odszedł grający w serialu profesora Majewskiego Aleksander Bednarz. Aktor miał 72 lata. W tym samym roku odszedł inny aktor starszego pokolenia Jerzy Matałowski. Jego najsłynniejszą kreacją była ta w "Kolumbach", w serialu "Klan" zaś wcielał się w Adama Rudzika. Zmarł mając 65 lat. Znacznie wcześniej, bo w 2008 roku produkcja i aktorzy pożegnali grającego właściciela siłowni Mariana Glinkę. Aktor miał 65 lat, zaś w swoim życiu zajmował się nie tylko aktorstwem, ale także kulturystyką.

Pokolenia starsze i młodsze

Śmierć dotyka nie tylko najstarszych aktorów serialu, ale także tych z młodszego pokolenia. W wieku 44 lat zmarła na raka Agnieszka Kotlarska, która w serialu grała Marysię Kowalczyk i występowała w parze z Cezarym Żakiem. W bardzo młodym wieku odszedł także Andrzej Butruk. W najpopularniejszej polskiej telenoweli mężczyzna grał rolę Konrada Michty. Michta był redaktorem w wydawnictwie "Emer", którym kierowała Magda Rafalska. Aktor także stracił życie w wyniku ciężkiej i długiej walki z rakiem.
Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. ZOBACZ TAKŻE:
  1. To była największa tajemnica Marii i Lecha Kaczyńskich. Marta ujawnia prawdę
  2. Gwiazda Polsatu szczerze o swoim nowotworze. Cały jej świat się zawalił
  3. Śmierć pogrążyła Watykan w żałobie. Franciszek modlił się do końca
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News