Do tej pory wiedzieli tylko najbliżsi. Gwiazdorowi "Klanu" urodziła się wnuczka z zespołem Downa

Do tej pory wiedzieli tylko najbliżsi. Gwiazdorowi "Klanu" urodziła się wnuczka z zespołem Downa Źródło: Screen/TVP/"Klan" (odc. 3146)

Gwiazdor serialu "Klan" wyznał, że jego najstarsza, 12-letnia wnuczka urodziła się z zespołem Downa. Aktor jest tym faktem zasmucony, ale zapewnia, że będzie wspierał wnuczkę tak długo, jak to możliwe.

Gwiazdor serialu "Klan" po raz pierwszy otwarcie wyznał prawdę o swojej najbliższej rodzinie. To bardzo bolesna informacja, z którą aktor jednak już się pogodził. 12-letnia wnuczka ma zespół Downa. Choroba ta z roku na rok wykrywana jest u dzieci w Polsce coraz częściej. Aktor wyznał, że stara się wspierać wnuczkę na każdym kroku. Chciałby także pomagać innym chorym.

Gwiazdor serialu "Klan" opowiedział o chorobie swojej wnuczki

Wnuczka aktora wcielającego się w rolę Jerzego Lubicza w serialu "Klan" ma zespół Downa. Kiedy po raz pierwszy Andrzej Grabarczyk dowiedział się o chorobie swojej wnuczki był zdruzgotany. Z czasem jednak zaczął inaczej patrzeć na Lenę. Jak wyznał aktor w rozmowie z dziennikarzami Pomponika w spojrzeniu z innej perspektywy na chorobę pomógł mu serialowy Maciek, czyli Piotr Swend, który także cierpi na zespół Downa.

 - Kiedy Piotr zaczął grać w Klanie, nie miałem jeszcze wnuczki, ale od razu się polubiliśmy. Myślę, że to mnie oswoiło z tym schorzeniem. Dla Piotra z kolei Klan okazał się niesamowitą terapią. Wcześniej był takim zamkniętym dzieckiem - powiedział aktor.

Andrzej Grabarczyk wyznał, że kontakt z dzieckiem z zespołem Downa jest zupełnie inny, niż może się to pozornie wydawać. Zrozumieć może to osoba, która tego doświadczyła.

Dzisiaj grzeje: 1. Tak wygląda grób Pawła Adamowicza już 7 miesięcy po pogrzebie. Niewiarygodne

2. Wysokie kary za parkowanie koło Biedronki. Klienci już powiadomili policję

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

 - Człowiek o tej chorobie nic nie wie, dopóki się z nią nie zetknie. Taka osoba ma swój własny świat i trzeba jej bardzo pomóc odnaleźć się w rzeczywistości - wyznał w rozmowie z tygodnikiem "Świat&Ludzie".

Andrzej Grabarczyk chce stworzyć placówkę dla osób chorujących na zespół Downa

Choroba wnuczki Andrzeja Grabarczyka bardzo odmieniła jego podejście do osób z zespołem Downa. Aktor postawił sobie za priorytet pomaganie chorym, których chciałby wspierać zarówno finansowo, jak i pedagogicznie. Jak wyznał w rozmowie ze "Świat&Ludzie", powstanie placówki wspierającej rozwój osób z zespołem Downa jest dzisiaj jego wielkim marzeniem.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Michał Szpak nago w łóżku! Fanki masowo mdleją. Tak gorącego zdjęcia dawno nie było!
  2. Aktor "Ojca Mateusza" wyjawił, że jest gejem! Opublikował poruszający wpis
  3. Psy leżały na torach, zbliżał się do nich pociąg. Mężczyzna stał z boku i wszystko nagrywał
  4. 11-latka dostała uwagę od matematyczki. Gdy mama ją przeczytała, aż w niej zawrzało
  5. Mąż wysłał Marcie sms-a z Anglii. Zatkało ją, gdy zobaczyła treść wiadomości

Źródło: Lelum

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News