Kłamstwo ma krótkie nogi, panie Gowin. Ministerstwo nauki wkopało własnego szefa

Kłamstwo ma krótkie nogi, panie Gowin. Ministerstwo nauki wkopało własnego szefa Źródło: fot. flickr; facebook.com/marek.tatala

Politycy kłamią. Oczywiście nie wszyscy i nie zawsze, jednak zdarza się to wcale często. Nie zawsze jednak ktoś ich na tym kłamstwie przyłapie.

Wyjątkowym brakiem roztropności popisał się Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego był ostatnio gościem Radia Zet.

- Jak się wprowadza takie ustawy, jakie wprowadzacie, jak się paraliżuje TK, jak się zapowiada różnego rodzaju ustawy, które paraliżują w gruncie rzeczy chęć do inwestowania przedsiębiorców, a jeszcze się im mówi nie inwestujecie, bo w gruncie rzeczy kochacie Platformę i .Nowoczesną? To nie da się stworzyć dobrego klimatu dla rozwoju gospodarczego.  - pytał ministra Konrad Piasecki.

- To co pan mówi jest przemieszaniem rzeczy trafnych z nietrafnymi. Badania, które przeprowadzaliśmy kilka miesięcy temu pokazują, że kwestia sporu o TK kompletnie przedsiębiorców nie interesuje. - odpowiedział Gowin.

O jakie badania chodzi? Takie pytanie zadał sobie Marek Tatała, który napisał do ministerstwa ze specjalnym wnioskiem. Resort przyznał, że żadnych badań nigdy nie było, a Gowin wymyślił je na poczekaniu.

  Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News