Boisz się wirusów na klamkach? Niemiecki wirusolog zdradził, czy jest się czego obawiać

Boisz się wirusów na klamkach? Niemiecki wirusolog zdradził, czy jest się czego obawiać Źródło: pexels.com Jonathan Petersson

Klamki mogą przenosić groźne wirusy i bakterie, dlatego tak ważne jest częste mycie rąk, które zaleca sanepid. Niemiecki specjalista przeprowadził ciekawe badanie, wyniki są zaskakujące.

Klamki oraz inne przedmioty codziennego użytku mogą przenosić wirusy, dlatego sanepid zaleca jak najczęstsze mycie rąk. Niemiecki wirusolog przeprowadził ciekawe badania, których wyniki są optymistyczne. Specjalista zdradził, czy mamy się czego obawiać, chwytając za klamkę w miejscu potencjalnie skażonym koronawirusem.

Klamki oraz inne przedmioty codziennego użytku mogą przenosić choroby

Wirus SARS-CoV-2 paraliżuje cały świat, a naukowcy z niemal wszystkich krajów prowadzą badania oraz obserwacje groźnego wirusa, mające na celu skuteczne leczenie chorych i przeciwdziałanie dalszej ekspansji zagrożenia. Łącznie pandemia pochłonęła już ponad 83 tysiące ofiar śmiertelnych, a niemal 1,5 miliona osób jest zakażonych, a liczby te wciąż dynamicznie wzrastają.

Hendrik Streeck jest dyrektorem Instytutu Wirusologii Uniwersytetu w Bonn i aktualnie na zlecenie rządu Nadrenii Północnej-Westfalii prowadzi badania dotyczące wirusa SARS-CoV-2 w powiecie Heinsberg. Rejon ten uznano za epicentrum rozprzestrzeniania się wirusa w Niemczech, pierwszych chorych potwierdzono na tym terenie już w połowie lutego. 

Ekipa niemieckich naukowców przebadała klamki w mieszkaniach osób zakażonych koronawirusem

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ekipa naukowca, licząca 60 specjalistów, w ramach badań dotyczących przenoszenia się koronawirusa, przebadała klamki w mieszkaniach zakażonych nim osób. Okazało się, że nie stwierdzono na nich aktywnej formy wirusa SARS-CoV-2 zdolnej zarazić kolejne osoby.

- Wirusy, które znaleźliśmy na klamkach lub w ściekach nie były zaraźliwe. Potwierdziliśmy istnienie DNA martwego wirusa, ale nie znaleźliśmy żadnego żywego wirusa - przekazał Hendrik Streeck w rozmowie w publicznej telewizji "ZDF".

Dzisiaj grzeje: 1. Obliczono ile będzie ofiar śmiertelnych w Polsce i kiedy nastąpi szczyt zarażeń i zgonów. Niepokojące prognozy
2. Minister Zdrowia ujawnił, co się stanie gdy zrezygnujemy z restrykcji na Wielkanoc. Okropna wizja

W swoim niedawnym artykule dziennik "Sueddeutsche Zeitung" napisał, że dotykanie opakowań w sklepie nie jest obciążone zwiększonym ryzykiem zakażenia. Dziennikarze powołali się na dwa różne, niezależne od siebie badania.

- Także przesyłka, ostrożnie oddana przez listonosza, prawdopodobnie nie stanowi większego ryzyka infekcji - napisała gazeta.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kraje, które ogłosiły sukces w walce z epidemią. Życie powraca tam do normalności
  2. Kiedy dowiedzieliśmy się z kim jest spokrewniona Anna Lewandowska, trudno było nam uwierzyć. Straszne i wzruszające zarazem
  3. Wyciekł tajny plan ws. koronawirusa. Wszystko zostało już dokładnie rozpisane w Niemczech
  4. Wszyscy obawiali się podobnych wieści. Ministerstwo zdrowia podało najnowsze dane
  5. Kaszel, który jest objawem koronawirusa da się odróżnić od tego przy przeziębieniu. Ma parę cech szczególnych
  6. Straszne, sprzedawcę ze sklepu odwieziono do szpitala. Sprawczyni zamieszania zaczęła uciekać, policja ruszyła w pościg, po schwytaniu grozi jej 10 lat więzienia

źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News