Kino letnie zyskuje popularność. Gdzie oglądać filmy "pod chmurką"?

Kino letnie zyskuje popularność. Gdzie oglądać filmy "pod chmurką"? Źródło: youtube.com/Galeria Krakowska

Kino letnie to organizowane pokazy filmowe w plenerze, które co roku mają miejsce w największych miastach w Polsce. Wraz z nadejściem cieplejszych wieczorów i nocy to dobra okazja na spędzenie czasu ze znajomymi albo randkę z chłopakiem lub dziewczyną. To wydarzenie jest alternatywą dla zwykłego kina stacjonarnego, choć nie spodziewajmy się, że zobaczymy najnowsze premiery. Organizatorzy selekcjonują produkcje i wybierają filmy, które ich zdaniem będą najciekawsze.

Kino letnie - nie wiesz, czy wybrać wieczór pod gołym niebem, czy też oglądanie filmu z popcornem w ręku? Teraz możesz połączyć te dwie czynności i obejrzeć interesujący film na łomie natury albo przynajmniej na świeżym powietrzu. 

W ostatnich latach kina plenerowe stają się coraz popularniejsze, powstaje wiele ich odmian. Kino samochodowe, kino z muzyką na żywo, wizualizacje na koncertach i wszystko po to, by zadowolić odbiorcę. Ciepła noc, ty na leżaku lub kocyku wśród innych miłośników dobrego kina to dobra alternatywa dla siedzenia w domu przed telewizorem. Dzięki niej możemy połączyć spędzanie czasu z przyjaciółmi, odpocząć na łonie natury i być na bieżąco z ciekawymi produkcjami filmowymi.

Kino letnie w dużych polskich miastach: Warszawa, Sopot, Poznań, Zakopane, Kraków, Gdynia Orłowo

Kino letnie najczęściej organizowane jest w parkach lub miejskich plażach, zdarza się również, że ekrany i leżaki stawiane są na dachach budynków lub galerii handlowych, lub też przed nimi. Pokazy filmowe są albo tanie, albo zupełnie darmowe, ich organizatorzy często zapewniają jakiś drobny poczęstunek, na przykład mały popcorn lub puszkę napoju gazowanego, czy też kawałek pizzy. 

Akcja Filmowa Stolica Lata to 13. edycja plenerowych pokazów odbywających się na terenie całej Warszawy. W stolicy filmy wyświetlane będą między innymi na dachu Galerii Północnej, Amfiteatrze w Łazienkach Królewskich, czy Prochowni Żoliborz.

 - Visa Kino Letnie to nie tylko filmy, które na długo pozostają w pamięci, to także unikalna atmosfera, którą tworzą nasi widzowie. Nasze projekcje to wyjątkowe spotkania ludzi, którzy nie wyobrażają sobie wakacji bez kultury. Siła tego festiwalu to jego różnorodność. Tak jak w poprzednich edycjach, repertuar podzieliśmy tematycznie, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie - mówi jeden z organizatorów kina letniego.

W ramach różnych akcji społecznych skierowanych do mieszkańców większych miast wakacyjne festiwale filmowe odbędą się na molo w Sopocie, czy przy Krupówkach. Przed rozpoczęciem emisji filmu urozmaiceniem mogą być spotkania z aktorami lub twórcami produkcji. W ramach budżetów obywatelskich organizowane będą pokazy filmowe na Bulwarach Wiślanych w Krakowie lub parku przy Starym Browarze w Poznaniu, czy Wyspie Słodowej we Wrocławiu. Często organizatorzy współpracują z władzami miasta, by wydarzenie osiągnęło szerszy rozgłos i zainteresowanie.

  1. Czy można pić piwo nad Wisłą? Weź swoich przyjaciół
  2. Pogoda na majówkę 2019. Gdzie zastaniemy najładniejszą?
  3. Czy w Warszawie nad Wisłą można pić piwo? Odpowiedź nie jest prosta
  4. Spędzacie aktywnie wolny czas? Proponujemy najlepsze aktywności na świeżym powietrzu!
  5. Czas przygotować się do sezonu rowerowego. Czy masz już wszystko?
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News