Już niedługo będzie można odwiedzić kino
Pixabay Derks24
Agata Jaroszewska - 13 Maja 2020

Od przyszłego tygodnia można chodzić do kin. Niestety, tylko niektórych

Wszyscy miłośnicy filmów już niedługo znów będą mogli odwiedzić kino. Niestety radość z tej zmiany może nie potrwać zbyt długo, gdyż zgodnie z informacjami przekazanymi przez Mateusza Morawieckiego, nie wszyscy właściciele kin bedą mogli na nowo przyjmować klientów. Zanim zaczniemy planować, na który seans filmowy się wybierzemy, warto doczytać wytyczne rządzących.

Kino to chętnie wybierana przez Polaków forma rozrywki, ale w związku z wybuchem epidemii koronawirusa na jakiś czas trzeba było pożegnać się z wygodnymi fotelami i zapachem popcornu. Od przyszłego tygodnia można na nowo chodzić do kin. Niestety, tylko do niektórych.

SMSDostałeś podobnego SMS-a? Natychmiast go usuń, duże niebezpieczeństwo dla twoich pieniędzyCzytaj dalej

Już niedługo znów odwiedzisz kino

Kino oraz cały przemysł filmowy apelowały do rządzących o złagodzenie wcześniej nałożonych, obostrzeń. W czasie środowej konferencji premier Mateusz Morawiecki potwierdził, iż już od przyszłego tygodnia zacznie się stopniowe odmrażanie kultury. Wielu ucieszyło się, słysząc, że od poniedziałku możliwe będzie oglądanie premier filmowych na dużym ekranie. Jednak nie wszystkie kina mogą wznowić swoją działalność. W trakcie wystąpienia oraz na grafikach opublikowanych na kanałach informacyjnych rządu, jasno określa się, które formy wyświetlania filmów są dopuszczalne. W związku z tym większość kin zostanie mimo wszystko zamkniętych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Małżeństwo odeszło niemal równocześniePo 77 latach małżeństwa para odchodzi niemal równocześnie. Ich dzieci podejmują decyzję, która doprowadzi do łez każdego twardzielaCzytaj dalej

Premier nie pozostawił pola do spekulacji

Według najnowszych ustaleń rządzących od 18 maja swoją działalność mogą wznowić kina plenerowe i to jedyna dopuszczalna na razie forma wyświetlania filmów. Sale kinowe, nawet te studyjne, przeznaczone dla niewielkiej ilości widzów, pozostają zamknięte i nie poinformowano o ewentualnej dacie, kiedy także tam będzie można udać się w celu obejrzenia produkcji. Pozwolenie na organizacje seansów otrzymały także, zyskujące na popularności, kina samochodowe. Tylko te dwie formy wyświetlania filmów mają od rządzących zielone światło. To jednak nie wszystkie zmiany dotyczące przemysłu związanego z tą gałęzią.

Dzisiaj grzeje:

1. Uczniowie wrócą do szkół. Padły konkretne daty, niespodziewana decyzja rządu

2. Przełomowa decyzja ministra edukacji. Część uczniów może wrócić do szkół, znamy szczegóły

Filmowcy wrócą na plany zdjęciowe

Nie tylko kino zostaje odmrożone przez premiera Morawieckiego, także filmowcy mogą wrócić do swojej pracy. Konieczne jest zachowanie przez nich reżimu sanitarnego, co w wielu przypadkach może okazać się trudne, jednak wymagane jest przez przepisy. Ucieszą się także wokaliści, gdyż będą mogli wrócić do nagrywania. Dodatkowo teatry znów mogą przeprowadzać próby spektakli. To ogromne zmiany i na pewno osoby związane z działalnością artystyczną są choć trochę usatysfakcjonowane podjętymi przez rząd decyzjami.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Śląsk zostanie odcięty od reszty Polski? Polityk PiS "Rozważamy taki scenariusz"
  2. Adam Małysz i Apoloniusz Tajner pokłócili się w mediach. Poszło o pieniądze
  3. Rząd przedłużył zakaz o kolejne 30 dni. Duże ograniczenia aż do 12 czerwca
  4. Bardzo smutne wiadomości obiegły media. Nie żyje wyjątkowy lekarz, pomógł tysiącom osób
  5. Na widok swojego psa zaniemówili. Labrador nagle zaczął zmieniać kolor, nie chodziło wcale o starość
  6. Ola Kwaśniewska wysłała męża po koperek i awokado. Zaniemówiła widząc co przyniósł muzyk, popłaczecie się ze śmiechu

Palce u stópKształt stóp dużo mówi o człowieku. Popatrz na swoje palce i poznaj skrywaną prawdę o własnej osobowościCzytaj dalej

Źródło: WP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News