Kinga Rusin zawzięcie walczy! "To chore"

Kinga Rusin zawzięcie walczy! "To chore"

Kinga Rusin niejednokrotnie pokazała, że los dzikiej przyrody nie jest jej obojętny. Prowadziła zawziętą batalię przeciwko wycince Puszczy Białowieskiej, jednak w dalszym ciągu świat przyrody jest zagrożony. Gwiazda apeluje: "To chore!"

"UWAGA!!! Lasy Państwowe w zeszłym roku nielegalnie wycinały Puszczę Białowieską, a od 1. lipca chcą wylewać asfalt w jej sercu?!!!Zginą dzikie zwierzęta! Znów zostaną wycięte bezcenne drzewa, żeby zrobić miejsce na drogę! Powstrzymajmy ten kolejny zamach na nasze przyrodnicze dziedzictwo! Podpiszmy petycję" - pisze na swoim profilu na Facebook'u Kinga Rusin. Zaraz potem podała link do petycji, którą można podpisać, by ratować Puszczę.

Kinga Rusin walczy o dobro zwierząt i lasu

Choć duża część internautów myśli, że utwardzenie Drogi Narewkowskiej nie jest niczym złym, to Kinga Rusin zawzięcie walczy o jego powstrzymanie. Leśnicy zapewniają, że droga zostanie wylana warstwą mineralno-emulsyjną, a nie czystym asfaltem. Mimo wszystko jednak zostanie uszkodzona znaczna część lasu - wycinka drzew jest nieunikniona, aby poszerzyć drogę do odpowiednich standardów. Utwardzenie trasy może również wywołać zwiększenie ruchu, za czym idzie większy hałas i stres dla leśnych zwierząt. "Ta asfaltowa, prowadząca przez środek Puszczy droga może oznaczać katastrofę ekologiczną, zagładę dla całego delikatnego ekosystemu Puszczy! Ruch samochodowy, zanieczyszczenie, hałas, zwiększona wycinka a przede wszystkim wzrost śmiertelności dzikich zwierząt wpłynęłyby na stabilności całych lokalnych populacji takich zagrożonych gatunków jak ryś, wilk czy żubr. Na domiar złego pieniądze na asfaltowanie lasu pochodzą z Funduszu Leśnego czyli wycinki takich bezcennych przyrodniczo miejsc jak m.in. Puszcza Białowieska, Bukowa czy Karpacka!!! Zagłada jednych bezcennych drzew ma wspomóc zagładę kolejnych! To chore!" - ujawnia Kinga Rusin w dalszej części swojego wpisu. Kinga Rusin odniosła wielki sukces ekologiczny w sprawie przeciwko odstrzałowi łosia oraz żubra. Kolejnym sukcesem społecznym była zmiana prawa łowieckiego. Gwiazda nie ma jednak zamiaru spocząć na laurach i dalej walczy o dobro przyrody. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Straż pożarna interweniuje. Biedronki stwarzają zagrożenie dla klientów
  2. Michał Bajor cierpi. Śmierć w rodzinie odebrała mu radość życia
  3. Ciężarna żona Szczęsnego zlinczowana! To mogło skończyć się tragedią
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News