Kinga Rusin niejednokrotnie pokazała, że los dzikiej przyrody nie jest jej obojętny. Prowadziła zawziętą batalię przeciwko wycince Puszczy Białowieskiej, jednak w dalszym ciągu świat przyrody jest zagrożony. Gwiazda apeluje: „To chore!”

„UWAGA!!! Lasy Państwowe w zeszłym roku nielegalnie wycinały Puszczę Białowieską, a od 1. lipca chcą wylewać asfalt w jej sercu?!!!Zginą dzikie zwierzęta! Znów zostaną wycięte bezcenne drzewa, żeby zrobić miejsce na drogę! Powstrzymajmy ten kolejny zamach na nasze przyrodnicze dziedzictwo! Podpiszmy petycję” – pisze na swoim profilu na Facebook’u Kinga Rusin. Zaraz potem podała link do petycji, którą można podpisać, by ratować Puszczę.

Kinga Rusin walczy o dobro zwierząt i lasu

Choć duża część internautów myśli, że utwardzenie Drogi Narewkowskiej nie jest niczym złym, to Kinga Rusin zawzięcie walczy o jego powstrzymanie. Leśnicy zapewniają, że droga zostanie wylana warstwą mineralno-emulsyjną, a nie czystym asfaltem. Mimo wszystko jednak zostanie uszkodzona znaczna część lasu – wycinka drzew jest nieunikniona, aby poszerzyć drogę do odpowiednich standardów. Utwardzenie trasy może również wywołać zwiększenie ruchu, za czym idzie większy hałas i stres dla leśnych zwierząt.

„Ta asfaltowa, prowadząca przez środek Puszczy droga może oznaczać katastrofę ekologiczną, zagładę dla całego delikatnego ekosystemu Puszczy! Ruch samochodowy, zanieczyszczenie, hałas, zwiększona wycinka a przede wszystkim wzrost śmiertelności dzikich zwierząt wpłynęłyby na stabilności całych lokalnych populacji takich zagrożonych gatunków jak ryś, wilk czy żubr. Na domiar złego pieniądze na asfaltowanie lasu pochodzą z Funduszu Leśnego czyli wycinki takich bezcennych przyrodniczo miejsc jak m.in. Puszcza Białowieska, Bukowa czy Karpacka!!! Zagłada jednych bezcennych drzew ma wspomóc zagładę kolejnych! To chore!” – ujawnia Kinga Rusin w dalszej części swojego wpisu.

Kinga Rusin odniosła wielki sukces ekologiczny w sprawie przeciwko odstrzałowi łosia oraz żubra. Kolejnym sukcesem społecznym była zmiana prawa łowieckiego. Gwiazda nie ma jednak zamiaru spocząć na laurach i dalej walczy o dobro przyrody.

Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Straż pożarna interweniuje. Biedronki stwarzają zagrożenie dla klientów
  2. Michał Bajor cierpi. Śmierć w rodzinie odebrała mu radość życia
  3. Ciężarna żona Szczęsnego zlinczowana! To mogło skończyć się tragedią

Nikt nie wiedział tego o Martyniuku. Tajemnice, które ukrywał latami

14 gwiazd, które chciały odebrać sobie życie [ZDJĘCIA]