rusin_po
yt/JastrzabPost
Anna Maria Guziewska - 9 Grudnia 2018

Kindzie Rusin znowu puściły nerwy. Nie zostawiła na nim suchej nitki

Kinga Rusin od wielu miesięcy angażuje się w komentowanie aktualności politycznych. Okazuje się, że gwiazda TVN postanowiła odnieść się do najnowszego wywiadu Henryka Kowalczyka. Politykowi zarzuca butę i niewiedzę. Wyraźnie puściły jej nerwy.

Kinga Rusin jest zaangażowanym obrońcą praw zwierząt. Chętnie komentuje także niewygodne fakty w sprawie wycinki Puszczy Białowieskiej. Dziennikarka DDTVN postanowiła teraz odnieść się do kontrowersyjnej wypowiedzi ministra Kowalczyka. Odważnie i brutalnie skonfrontowała fakty.

Co napisała Kinga Rusin o Kowalczyku? Dziennikarka ma dość politycznych kłamstw

- Zwierzęta oddychają i wydzielają dwutlenek węgla, więc jakby tak myśląc logicznie i konsekwentnie – człowieka też należałoby zlikwidować, bo człowiek, jak oddycha emituje, dwutlenek węgla - powiedział Henryk Kowalczyk w rozmowie z dziennikarzami TVP. Polityk przedstawił dowody, że wycinka Puszczy Białowieskiej była konieczna i, że w jego ocenie, leżące drzewa wydzielają metan i dwutlenek węgla. To natomiast prosta droga do efektu cieplarnianego. Z ministrem środowiska nie zgadza się jednak Kinga Rusin i w swoim komentarzu na Instagramie postanowiła skonfrontować fakty. Wyraźnie zdenerwowała się na działania PiS-u. - Czytaliście już, co wygadywał Kowalczyk w wywiadzie dla TVP? - zaczęła swoją wypowiedź dziennikarka. Później, krok po kroku starała się skonfrontować wszystkie wiadomości, które udało jej się pozyskać w sprawie. - Bezczelnie drwi z naukowców-ekologów. Wyśmiewa tych, którzy walczą o to, co on konsekwentnie niszczy (wycinki w Puszczy). Kolejny jaskrawy przykład buty władzy, która ma w głębokim poważaniu dowody naukowców w kwestii katastrofalnych zmian klimatycznych. Idealnie wpisuje się za to w nostalgię po tradycyjnych żarówkach i miłość do węgla. Niekompetencja i arogancja ministra w tak ważnym dla nas obszarze, lekceważenie swoich statutowych obowiązków, do których należy ochrona rezerwatów, robienie żartów z ludzi walczących o ochronę środowiska to skandal - napisała Rusin na swoim Instagramie.

Skuteczne manifesty?

Pod wpisem znalazło się wiele komentarzy, które wspierają dziennikarkę w jej poglądach. - Widziałam, porażająca głupota - komentuje jedna z internautek.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
TVPTVP przyniosło jej wielką sławę. Próbowała odebrać sobie życieCzytaj dalej
- Niestety minister jest takim samym dyletantem jak poprzedni - pojawia się dalej. - Szczyt głupoty. Wstyd - czytamy dalej. Okazuje się, że walka o ekologię i prawa stały się dla Rusin niezwykle istotne. Od miesięcy walczy z ochroną zwierząt. Nie wiadomo, czy jej manifesty przyniosą realny skutek.Kinga Rusin Instagram/Kinga RusinZOBACZ TAKŻE:
  1. Media poinformowały, że gwiazdę TVN niszczy straszna choroba. Nowe, wstrząsające fakty
  2. Największa gwiazda TVN szokuje ws. homoseksualizmu! Chodzi o przyjaciela Kaczyńskiego
  3. Wspaniałe! Gwiazda wyszła ze szpitala, a TVN zrobił coś niesamowitego
  4. Znaki zodiaku podpowiadają: oto sześć najbardziej toksycznych par
  5. Dlaczego nie mam ochoty na swojego faceta? 10 skutecznych porad, co zrobić w tej sytuacji
Kuba WojewódzkiKuba Wojewódzki ukrywał to przez lata! Teraz odkrył się przed światemCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News