Miażdżąca reakcja Kingi Rusin. Nie wytrzymała po reportażach TVP dot. mordercy 10-letniej Kristiny

Miażdżąca reakcja Kingi Rusin. Nie wytrzymała po reportażach TVP dot. mordercy 10-letniej Kristiny Źródło: Instagram/Kinga Rusin

Kinga Rusin znana jest ze swojego zaangażowania społecznego. Teraz wypowiedziała się bardzo ostro na temat ostatnich materiałów TVP dotyczących Adama Bodnara. Prezenterka wstawiła się za RPO i skrytykowała działalność dziennikarzy Telewizji Polskiej.

Kinga Rusin po skandalu związanym z kłótnią z Zofią Klepacką, razem ze swoim partnerem Markiem Kujawą, stworzyła inicjatywę, która ma na celu walkę z niesprawiedliwością społeczną. Prezenterka TVN tym razem poruszyła temat mordercy Kristiny, a dokładniej nagonki TVP na Adama Bodnara, w związku z jego wypowiedziami dotyczącymi Jakuba A.

Kinga Rusin interweniuje w sprawie Bodnara

Kinga Rusin bardzo ostro zareagowała na materiały TVP związane z RPO i skrytykowała sposób, w jaki potraktowany został Bodnar. Prezenterka "Dzień dobry TVN" głośno sprzeciwiła się medialnej nagonce i szerzeniu nienawiści przez Telewizję Polską. 

Wszystko związane jest z szokującym morderstwem 10-letniej Kristiny z Mrowin i tym, jak mordercę dziewczynki potraktowała policja. Polska prawica oraz dziennikarze TVP, nie byli zadowoleni z wypowiedzi Rzecznika Praw Obywatelskich na temat Jakuba A.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Prezenterka oburzona reportażami dotyczącymi RPO

Adam Bodnar wypowiedział się krytycznie do metod zastosowanych przez funkcjonariuszy wobec oskarżonego. Według niego, przemoc i kajdanki nie były w tej sytuacji potrzebne. Jego słowa spotkały się z ogromnym oburzeniem środowisk prawicowych. TVP wykorzystało tę falę hejtu i rozpoczęło medialną nagonkę na RPO. Dziennikarze wyciągnęli prywatne sprawy Bodnara, takie jak jego kłopoty z synem i insynuowali, że broni mordercy Kristiny. 

Kindze Rusin taki sposób prowadzenia dziennikarstwa się nie spodobał i za pośrednictwem Instagrama swojej inicjatywy społecznej Biało-Czerwone Serca, wyraziła swój miażdżący sprzeciw wobec takich działań. Biało-Czerwone Serca zajmują się walką z różnego rodzaju niesprawiedliwością społeczną i wszelkimi przejawami dyskryminacji. Prezenterka użyła bardzo mocnych słów.

- (...) insynuowanie, że ta rzekoma „obrona interesów mordercy” przez RPO Adama Bodnara jest spowodowana rzekomymi kłopotami jego syna, jest obrzydliwe! - skomentowała reportaże TVP Rusin. 

- Wyraźnie potępił on zbrodnię, a jego opinia dotyczyła głównie sposobów przewożenia zatrzymanego. Obowiązkiem RPO jest ujmowanie się za podstawowymi prawami obywateli, również przestępców, czy domniemanych przestępców  - dodała w swoim wpisie celebrytka. 

Źródło: Instagram/Biało-Czerwone Serca

ZOBACZ TAKŻE

  1. Córka legendarnego aktora zmarła w męczarniach na raka jajnika. Osierociła dwójkę dzieci
  2. Cała prawda o mężu Ewy Farnej! Na jaw wyszły jego biznesy, będziecie w szoku, gdy dowiecie się, skąd ma tyle pieniędzy
  3. Zabawa 2-latki przyprawiła rodziców o palpitację serca. Trzeba było bardzo zaryzykować, żeby jej pomóc
  4. Informacje Polsatu zwalają z nóg jak nigdy. Drastyczna zbrodnia na sąsiadce, powód najbardziej błahy jak się tylko da
  5. Edyta Górniak pokazała się topless. Fani twierdzą, że nie potrzeba im niczego więcej (ZDJĘCIA)
  6. Pradawny staropolski sposób na komary zwala z nóg. Przynosi piorunujące efekty
  7. Mąż pracujący za granicą napisał do żony, że nie może wysłać jej pieniędzy. Gdy zobaczycie jej odpowiedź popłaczecie się ze śmiechu

Źródło: Instagram

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News