Jest bardzo źle, Kinga Rusin wystosowała pilny apel. "To jest ten moment, bo za chwilę może być za późno! "

Jest bardzo źle, Kinga Rusin wystosowała pilny apel. "To jest ten moment, bo za chwilę może być za późno! " Źródło: screen youtube.com/Magazyn Gala

Kinga Rusin kolejny raz zaskoczyła wszystkich swoich fanów. Właśnie wystosowała nadzwyczajnie pilni apel, a wszystko wskazuje na to, że sytuacja jest naprawdę tragiczna.

Kinga Rusin w ostatnim czasie wywołała w mediach prawdziwą burzę za sprawą głośnego spotkania z Zofią Klepacką, z którego nagranie sportsmenka zamieściła w Internecie. Prowadząca DDTVN otrzymała wtedy bardzo duże wsparcie ze strony internautów oraz innych znanych osobistości, które rozumiały i doceniły jej postawę.

Jednak teraz dziennikarka zwróciła się z bezpośrednim apelem do swoich fanów i przedstawiła im problem, który dotyczy każdego z nas, a który jest niesamowicie poważny. Choć niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, Kinga Rusin podkreśla, że to ostatni moment na interwencję. 

Kinga Rusin wystosowała specjalny apel

Dziennikarka już nie raz komentowała to, jak polski rząd ingeruje w środowisko i w większości przypadków jej podejście do podejmowanych przez władzę decyzji było bardzo negatywne. Tym razem Kinga Rusin wystosowała specjalny apel, w którym zwróciła uwagę na fakt, że już niedługo Polska może wykorzystać swoje zasoby wody pitnej, których i tak nie mamy zbyt wiele.

 - To jest ten moment, bo za chwilę może być za późno! Walczmy o naszą wodę pitną! 70% wody w Polsce jest zużywane przez energetykę węglową (raport Greenpeace)! W Polsce mamy najmniejsze zasoby wody pitnej w Europie, a przez energetykę węglową zużywamy jej najwięcej na świecie!!! - pisze Kinga Rusin na swoim profilu instagramowym.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Sprawa jest naprawdę poważna

Nie da się ukryć, że bez wody nie ma życia, a niestety większość tego płynu na naszej planecie zwyczajnie nie nadaje się do picia. Co więcej, wciąż odsalanie morskiej wody jest zwyczajnie nieopłacalne, więc ludzie muszą się nauczyć mądrego zarządzania tym naturalnym dobrem.

Niestety patrząc na dane przytoczone przez prowadzącą DDTVN, naszemu państwu nie idzie to najlepiej i powinniśmy w końcu coś z tym zrobić. Taką właśnie postawę zaprezentował chociażby rząd Argentyny, co zostało przytoczone we wpisie Kingi Rusin. Tamtejsze władze chcąc chronić lodowce, zamknęły dziesiątki kopalni, które działały w ich obszarze. Jednak czy nasz rząd jest gotowy na tak drastyczny ruch? Czas pokaże, a Kinga Rusin robi, co tylko może, by uświadamiać swoich fanów o skali problemu, sytuacja bowiem jest naprawdę bardzo zła. 

 - Uznał, że za lodowce odpowiada rząd i to jego rolą jest zapewnienie ich trwania. Nakazał zamknięcie ponad 40 kopalń wydobywających surowce z argentyńskich lodowców. Zapowiedział też, że nie zostaną wydane nowe koncesje na wydobycie na obszarze lodowców - stwierdziła Rusin.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Agata Duda w USA! Pierwsza Dama wygląda olśniewająco! Przyćmiła Melanię Trump [ZDJĘCIA]
  2. Wiadomo, na co chorowała Irena Szewińska! Przyczyny śmierci legendarnej olimpijki są STRASZNE. Aż trudno w to uwierzyć
  3. Oliwia Bieniuk chora? W mediach o tym nie usłyszycie
  4. Dramat ojca dzieci Małgorzaty Rozenek. Po udarze spotkało go kolejne wielkie nieszczęście
  5. Meghan Markle i Harry niedawno zostali rodzicami i już przekazali radosną wiadomość. Gratulacje spływają z całego świata
  6. Nie żyje Marta. Jej ciało znaleziono w lesie

źródło: Plejada

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News