Kinga Duda - nagła wiadomość
Jakub Kaminski/East News
Monika Majko - 22 Października 2020

Nagła wiadomość o Kindze Dudzie obiegła media. Zapadła ostateczna decyzja, której nikt się nie spodziewał

Kinga Duda niedawno została społecznym doradcą swojego taty, prezydenta Andrzeja Dudy. Teraz media przekazały najnowsze informacje o córce głowy państwa. Zapadła ostateczna decyzja, której nikt się nie spodziewał.

Kinga Duda wróciła niedawno z zagranicznego stażu i została powołana na stanowisko doradcy społecznego swojego taty, prezydenta Andrzeja Dudy. Córka głowy państwa ma "wspierać radą Prezydenta w sprawach bieżących i może to obejmować różne zagadnienia". Teraz media przekazały najnowsze informacje o młodej prawniczce. Podjęto ostateczną decyzję, której nikt się nie spodziewał.

Kinga Duda od sierpnia br. pełni funkcję doradcy społecznego prezydenta Polski

Latem krajowe media obiegły zaskakujące informację, Kinga Duda została mianowana społecznym doradcą swojego taty, prezydenta Polski Andrzeja Dudy. By złagodzić część oburzonych głosów w społeczeństwie, prezydent wyjaśnił, że "doradca społeczny to wolontariusz", który "nie otrzymuje żadnego wynagrodzenia z tytułu tej funkcji".

- Kindze Dudzie nie będzie przysługiwać ani budżet, ani ochrona, ani samochód służbowy - podkreślał w rozmowie z money.pl Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta RP.

Minister zdrowia zdradził, co stanie się już niedługo. Dotyczy wszystkich PolakówMinister zdrowia zdradził, co stanie się już niedługo. Dotyczy wszystkich PolakówCzytaj dalej

Córka prezydenta jest znawczynią prawa amerykańskiego, dlatego nieoficjalnie mówiło się, że młoda prawniczka zajmie się projektem dotyczącym instytucji sędziów pokoju, którzy funkcjonują na co dzień właśnie w USA. Oficjalnie Kancelaria prezydenta przekazała, ze Kinga Duda "będzie wspierała radą Prezydenta w sprawach bieżących i może to obejmować różne zagadnienia".

Kinga Duda na co dzień pracuje w warszawskiej kancelarii prawnej Maruta Wachta, która zdobyła tytuł najlepszej firmy prawniczej w Polsce w 2018 r. w konkursie The Lawyer European Awards. Kancelaria specjalizuje się w zamówieniach publicznych, własności intelektualnej i nowych technologiach. Wcześniej córka prezydenta skończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie i odbyła trzymiesięczny staż zagraniczny w Wielkiej Brytanii. Jeszcze kilka lat temu Andrzej Duda był przekonany, że córka nie zechce zamieszkać w Warszawie.

- Córka nie planuje przeprowadzki do Warszawy. Chce dalej studiować na uniwersytecie. Nie chce żadnych zmian w swoim życiu osobistym, więc z całą pewnością rodzice będą ją tutaj odwiedzać. Ma 20 lat, więc jest w takim wieku, że rodzice nie są jej niezbędnie potrzebni - mówił kilka lat temu Andrzej Duda na antenie TVP Kraków.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluDariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluCzytaj dalej

Media przekazały najnowsze informacje o Kindze Dudzie

Teraz jednak media obiegły najnowsze informacje o córce prezydenta. Kinga Duda przeprowadziła się do Warszawy na stałe i zamieszkała w pałacu prezydenckim razem ze swoimi rodzicami. Młoda prawniczka miała podjąć tę decyzję samodzielnie po otrzymaniu nominacji na społecznego doradcę swojego taty.

- To była jej indywidualna decyzja. Nie trzeba było tym razem ją namawiać. W 2015 roku, po pierwszych zwycięskich wyborach, odmówiła. Ale wtedy jeszcze studiowała prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Teraz doradza prezydentowi i pracuje w warszawskiej kancelarii prawnej. Zamieniła życie w Krakowie na życie w Warszawie - miał wyznać informator z otoczenia Pałacu Prezydenckiego, cytowany przez portal WP.PL.

Dzisiaj grzeje:

1. Pielęgniarka nie mogła dłużej milczeć. Powiedziała co wyrabia się obecnie w szpitalach, wszyscy wolą milczeć

2. TVN przekazał druzgocące informacje. Doszło do wielkiej tragedii, teraz pozostała już tylko modlitwa

3. Lekarze biją na alarm, pilny apel. Sytuacja jest fatalna, liczy się każda pomoc

Dzięki przeprowadzce do pałacu prezydenckiego Kinga Duda będzie miała dostęp do całej infrastruktury budynku, wszystkich pomieszczeń, posiłków, a także będzie chroniona przez Służbę Ochrony Państwa, która całą dobę pilnuje terenu pałacu na Krakowskim Przedmieściu. Córka prezydenta będzie miała również możliwość uczestnictwa w uroczystościach organizowanych w Pałacu.

Wśród wcześniejszych prezydentów tylko Aleksander Kwaśniewski zamieszkał w Pałacu z żoną Jolantą i córką Aleksandrą. W czasie ich rezydowania na Krakowskim Przedmieściu większość pomieszczeń przeszła generalny remont. Od 2015 roku w pałacu rezydują Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tata bawił się z synkiem. Ich husky nie zrozumiał sytuacji i rzucił się na mężczyznę, jest nagranie
  2. Polskie media przekazują porażający komunikat. Były selekcjoner reprezentacji Polski ma koronawirusa
  3. Szef WHO nie pozostawił wątpliwości. Bardzo złe wieści dot. koronawirusa w Polsce
  4. Klamka zapadła. Premier właśnie potwierdził, ogromna zmiana dla wszystkich seniorów
  5. Z ostatniej chwili: Właśnie zapadła decyzja dot. zamknięcia cmentarzy na Wszystkich Świętych
  6. Spłonęło 50 samochodów w Warszawie, 150 osób bez dachu nad głową. Winna bateria elektrycznej hulajnogi?
  7. Z przyprawy, którą masz w kuchni zrobisz pyszny syrop, który pomoże na ból gardła i kaszel. Jedzona 2 razy dziennie również zdziała cuda
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: WP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News