Kinga Duda dostała list od 84-latka. Treść jest powalająca

Kinga Duda dostała list od 84-latka. Treść jest powalająca Źródło: Screen TVP

Kinga Duda pojawiła się na medialnym świeczniku po kontrowersyjnym wystąpieniu w czasie wiecu powyborczego swojego taty, Andrzeja Dudy. 84-letni aktor napisał do córki prezydenta wzruszający list w tej sprawie, jego treść trafiła do sieci.

Kinga Duda długo pozostawała w cieniu swojego taty, jednak jej wystąpienie na wiecu powyborczym Andrzeja Dudy wywołało ogromny skandal. W związku ze słowami, które padły z ust córki głowy państwa, 84-letni aktor napisał do młodej kobiety poruszający list, którego treść udostępniła w sieci Krystyna Janda.

Kinga Duda wywołała ogromne poruszenie swoim niedawnym wystąpieniem

Młoda kobieta zaapelowała do Polaków o odwagę, zapewniając ich, że w kraju wszyscy traktowani są z równym szacunkiem i prawami. Jej wypowiedź, odnosząca się m.in. do społeczności LGBT+ w Polsce, wywołała ogromne kontrowersje w kontekście słów jej taty, który podczas minionej kampanii prezydenckiej stwierdził, że "próbuje się nam wmówić, że LGBT to ludzie. A to jest po prostu ideologia". Wiele osób odebrało wypowiedź prezydenta jako nawoływanie do nienawiści i przyzwolenie na społeczny ostracyzm mniejszości seksualnych w kraju.

- Chciałabym zaapelować, by nikt w naszym kraju nie bał się wyjść z domu. Niezależnie od tego, jaki mamy kolor skóry, kogo popieramy i kogo kochamy. Wszyscy jesteśmy równi. Wszyscy jesteśmy równi, nikt nie zasługuje na to, by być obiektem nienawiści - apelowała córka prezydenta.

Kinga Duda jest adresatką listu otwartego napisanego przez Stanisława Brejdyganta

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Do wypowiedzi Kingi Dudy odniosły się m.in. Paulina Młynarska oraz Karolina Korwin-Piotrowska. Druga z dziennikarek zarzuciła córce prezydenta, że jej opór wobec postawy ojca był bardzo opóźniony.

– Wszystko super, obrazek miodzio, tylko następnym razem, kiedy Twój szanowny tata, będzie bezkarnie i publicznie obrażał, niszczył i odczłowieczał innych, także Twoich rówieśników, kolegów, koleżanki, w imię zachowania władzy i konsekwentnego dzielenia ludzi, zareaguj szybciej, a nie z wieloletnim opóźnieniem - przekazała Karolina Korwin-Piotrowska. 

Dzisiaj grzeje: 1. Już od jutra. Wszystkich Polaków obejmie zniesienie uciążliwego zakazu

2. Syn Jerzego Stuhra wyjawił, co dzieje się z jego ojcem. W jakim stanie jest legendarny aktor?

Do słów córki prezydenta odniósł się również Stanisław Brejdygant, polski aktor, a także ojciec scenarzysty i pisarza Igora Brejdyganta oraz piosenkarza Krzysztofa Zalewskiego. List otwarty, napisany przez 84-latka, opublikowała na swoim Facebooku Krystyna Janda.

– No cóż, zaimponowało mi to ogromnie. Wymagało to bowiem nie lada odwagi, by wystąpić przeciw całemu otoczeniu, przeciw całemu środowisku Pani ojca, a już zwłaszcza przeciw ściśle przestrzeganej podstawowej zasadzie wszechwładnego prezesa partii popierającej Pani ojca w wyborach, że się istnieje i rządzi jedynie poprzez podział i konflikt [...] Proszę wpłynąć na ojca... Cieszę się, jeśli – o czym świadczyłoby Pani życzenie zgody i wspólnoty – ma Pani podobne poglądy do moich i moich synów. Proszę zatem dokonać cudu – zaapelował Stanisław Brejdygant do Kingi Dudy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tragiczny wypadek młodego gwiazdora. Wielki talent zginął w wieku zaledwie 24 lat
  2. Mateusz wrzucił wstrząsające zdjęcie pstryknięte w Biedronce. Znalazł obślizgłą, okropną niespodziankę w bardzo popularnym produkcie
  3. Magda Gessler pogrążona w rozpaczy. Szanse maleją
  4. Sekret ujawniono dopiero teraz. Nikt nie spodziewał się potajemnego ślubu w rodzinie królewskiej
  5. Niestety, wielu Polaków będzie musiało zmienić plany. Urlopy przekreśli jedna rzecz
  6. Widzowie ”M jak miłość” zaniemówią. Niewiarygodne, kto jest na nowych zdjęciach z planu

Źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News