Wszystkim umknął jeden szczegół. Podczas głosowania Kinga Duda miała na maseczce wymowny napis

Wszystkim umknął jeden szczegół. Podczas głosowania Kinga Duda miała na maseczce wymowny napis Źródło: BARTOSZ SIEDLIK AFP East News

Kinga Duda towarzyszyła parze prezydenckiej w czasie głosowania. Córka obecnego prezydenta pojawiła się w lokalu wyborczym w wyjątkowej maseczce ochronnej. Od razu przykuła uwagę wszystkich osób znajdujących się w pomieszczeniu.

Kinga Duda jest córką Agaty i Andrzeja Dudy, obecnej pary prezydenckiej. Cała rodzina wzięła udział w niedzielnych wyborach - wspólnie udali się do lokalu wyborczego. Młoda kobieta wzbudziła poruszenie ze względu na swoją wyjątkową maseczkę ochronną.

Kinga Duda poszła zagłosować razem z rodzicami

12 lipca 2020 roku w Polsce odbyła się II tura wyborów prezydenckich. Do walki o urząd prezydenta stanęli obecna głowa państwa, Andrzej Duda, oraz aktualny prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski. Według wyników sondażu late poll Ipsos, opublikowanego ok. godz. 2 w nocy, Andrzej Duda powiększył niewielką przewagę nad swoim rywalem. Ostateczne wyniki głosowania Państwowa Komisja Wyborcza ma przedstawić najpóźniej we wtorek 14 lipca.

W niedzielę prezydent Andrzej Duda pojawił się w lokalu wyborczym w towarzystwie żony, Agaty Kornhauser-Dudy oraz córki, Kingi. Córka głowy państwa przyciągnęła uwagę wszystkich wyjątkowa maseczką ochronną, którą wybrała na tę okoliczność. Znajdował się na niej angielski napis "You're too close", który w języku polskim oznacza "Jesteś za blisko".

Kinga Duda założyła wyjątkową maseczkę ochronną

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Napis na maseczce Kingi Dudy nawiązuje do sytuacji związanej z pandemia koronawirusa, która paraliżuje cały świat i wciąż stanowi ogromne zagrożenie. Według zasad reżimu sanitarnego, wprowadzonych z powodu epidemii, należy zachowywać bezpieczny dystans od innych osób, który wynosi min. 2 metry. 

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: Sąd Najwyższy wydał oświadczenie ws. wyborów

2.Mężczyzna był przekonany, że ma na nodze zwykłego żylaka. Gdy usłyszał prawdę od lekarza pobladł

Z powodu zagrożenia epidemicznego surowe zasady bezpieczeństwa obowiązywały również w lokalach wyborczych. Każdy obywatel chcący oddać głos w wyborach był zobowiązany do zasłonięcia ust oraz nosa maseczką ochronną oraz zachowania dystansu od innych. W lokalu wyborczym jednocześnie mogła przebywać maksymalnie jedna osoba na 4 metry powierzchni, pomijając członków komisji obwodowej. Dodatkowo, pierwszeństwo do głosowania miały osoby po 60. roku życia, kobiety w ciąży, niepełnosprawni oraz osoby z dziećmi do 3. roku życia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Polskie media podają dalej dramatyczne wieści. Nie żyje były trener Kadry Narodowej, fani polskiego sportu w żałobie
  2. Polacy masowo i nieświadomie popełniają karygodny błąd przy zakupie mięsa mielonego na kotlety. Decydująca jest 1 cecha
  3. Nie żyje ciężarna gwiazda, była w 8. miesiącu. Cieszyła się, że zostanie mamą
  4. Trzymajcie się za portfele, już postanowione. Nowa opłata dla 13 mln gospodarstw domowych, znamy kwotę
  5. Dramat po weselu w Polsce. 19 osób w ciężkim stanie
  6. Marcelinie Zawadzkiej grozi 8 lat pozbawienia wolności. Słowa gwiazdy są porażające

Źródło: o2

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News