Kinga Duda nie zagłosowała w wyborach. Znamy powód, mało kto by się spodziewał

Kinga Duda nie zagłosowała w wyborach. Znamy powód, mało kto by się spodziewał Źródło: BARTOSZ SIEDLIK/AFP/East News

Kinga Duda nie zagłosowała w wyborach prezydenckich. Czegoś takiego Polacy zupełnie się nie spodziewali. Znamy powód, który zdaje się zaskakiwać jeszcze bardziej.

Kinga Duda w ciągu ostatnich dwóch tygodni wspierała tatę na odległość. Córka ubiegającego się o reelekcję Andrzeja Dudy przebywała dotychczas w Wielkiej Brytanii. Ostatnio jednak wróciła do kraju, by już stad kibicować tacie na ostatniej prostej wyborów. Mimo to opinia publiczna dostrzegła, że Kinga głosu wcale nie oddała. 

Kinga Duda nie zagłosowała w wyborach. Zaskakujący powód 

12 lipca również kandydaci ubiegający się o fotel prezydenta zjawili się w lokalach wyborczych, by razem z rodzinami oddać głos. Andrzejowi Dudzie towarzyszyła żona Agata i córka Kinga, która na tę okoliczność przyleciała aż z Anglii. Podobnie jak rodzice, podeszła do Okręgowej Komisji Wyborczej, okazała dowód, ale głosu nie oddała. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

By wyjaśnić tą tajemniczą sprawę, Wirtualna Polska skontaktowała się z Kancelarią Prezydenta, prosząc o komentarz. Okazuje się, że powód, dla którego Kinga nie oddała głosu, wiąże się z I turą wyborów. Wówczas córka obecnego prezydenta RP głosowała z Londynu, okazując komisji wyborczej zaświadczenie, umożliwiające wzięcie udziału z dowolnego miejsca. Na zaświadczeniu widniał jednak jej numer paszportu, a nie dowodu osobistego, a to właśnie ten drugi dokument okazała w lokalu wyborczym w Krakowie. 

Dzisiaj grzeje: 1. Pilny komunikat w sprawie wyników wyborów. Poznaliśmy niemalże ostateczne rozstrzygnięcie

2. 17-miesięczne dziecko zaatakowane przez psa. Nie udało się go uratować

- Rzeczywiście było zamieszanie, ponieważ Kinga w pierwszej turze głosowała w Londynie i stamtąd miała zaświadczenie, które pokazała w Krakowie. Był w nim jednak numer paszportu, a Kinga miała ze sobą dowód osobisty. Dlatego musiała wrócić do domu po paszport - wyjaśniał dla Wirtualnej Polski Błażej Spychalski, rzecznik Kancelarii Prezydenta.

Rzecznik podkreślił jednocześnie, że Kinga oddała swój głos, jednak bez obecności mediów. Zrobiła to zgodnie z panującymi regułami. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przykra wiadomość została podana przez media. Legenda sportu odeszła w wieku 95-lat, kochały go miliony fanów
  2. Przecież kupowaliśmy je codziennie w Biedronce i Lidlu, po prostu ręce opadają. Nie do pomyślenia, jak wiele towarów ostatnio wycofano z obrotu
  3. Wszyscy myśleli, że się przesłyszeli. Agata Duda naprawdę wypaliła na wieczorze wyborczym słowa, którymi zakpiła z wielu Polaków
  4. Wielki smutek. Zmarła żona aktora największych hitów na TVN, TVP i Polsacie
  5. Rafał Trzaskowski przejął ponad 85% głosów swojego przeciwnika. Niebywały obrót spraw, jest komentarz Hołowni
  6. Kinga Duda nie dostała karty i musiała w pośpiechu opuścić lokal wyborczy. Wiemy, co działo się później

Źródło: Wirtualna Polska 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News