Kinga Duda zarobki
Jakub Kaminski/East News
Irmina Jach - 5 Listopada 2020

Ujawniono ile zarabia Kinga Duda jako doradca prezydenta. Wielu się mocno zdziwi

Kinga Duda od niedawna pracuje jako doradca swojego ojca, prezydenta Andrzeja Dudy. Młoda prawniczka, po zakończeniu prestiżowego, zagranicznego stażu, postanowiła na stałe powrócić do Polski i osiedlić się w Warszawie, z którą związała swoją karierę zawodową. Ujawniono, na jakie zarobki może liczyć córka pary prezydenckiej. Trudno ukryć zdziwienie.

Kinga Duda od kilku tygodni pełni funkcję doradcy społecznego w Pałacu Prezydenckim. Szef gabinetu prezydenta, Krzysztof Szczerski, w rozmowie z radiem RMF, postanowił zdradzić, ile zarabia córka Andrzeja Dudy. Zaoferowano jej zadziwiające warunki.

Z ostatniej chwili: nie żyje aktorka znana z największych hitów z TVP, TVN i PolsatuZ ostatniej chwili: nie żyje aktorka znana z największych hitów z TVP, TVN i PolsatuCzytaj dalej

Kinga Duda pracuje jako doradca swojego ojca

Kinga Duda ostatnie pół roku spędziła w Wielkiej Brytanii, gdzie odbywała staż. Wróciła tuż przed wyborami prezydenckimi, by towarzyszyć swojemu ojcu podczas wiecu wyborczego. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie córka prezydenckiej pary nie zamierza opuszczać Polski. Wszystko przez zobowiązania zawodowe.

Córka Andrzeja Dudy jest absolwentką prawa. Jako studentka Uniwersytetu Jagiellońskiego reprezentowała uczelnię w prestiżowym Konkursie Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot. Wygrana pozwoliło jej na odbycie stażu w elitarnej, londyńskiej kancelarii prawniczej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćRodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćCzytaj dalej

Kinga Duda uchodzi za pilną i bardzo zorganizowaną osobę. Wielu współpracowników jej ojca oraz przyjaciele określają ją jako wybitną specjalistkę w dziedzinie prawa międzynarodowego. Młoda prawniczka robiła wszystko, by zbudować sobie renomę od podstaw i nie być postrzeganą wyłącznie przez pryzmat Andrzeja Dudy. Nie odmówiła jednak, gdy ten poprosił ją o pomoc.

Powołanie Kingi Dudy na stanowisko doradcy w gabinecie swego ojca, prezydenta Andrzeja Dudy, wzbudziło wiele sprzecznych emocji wśród Polaków. Nie brakuje głosów, że młoda prawniczka dostała tak prestiżową pracę ze względu na swoje konotacje rodzinne. Niektórzy bronią córki pary prezydenckiej, wskazując na to, że odebrała gruntowne wykształcenie i zrobiła wiele, by ułatwić sobie start w życiu zawodowym.

- Przede wszystkim chodzi o wykorzystanie doświadczenia prawniczego pani Kingi Dudy - zdradził minister Krzysztof Szczerski.

Córka prezydenta ma służyć ojcu radami "w zakresie bardzo szczególnym, jakim jest polubowne załatwianie sporów, arbitraż". Jedną ze szczególnych dziedzin eksperckich Kingi Dudy ma być wprowadzenie instytucji sędziów pokoju.

Szef gabinetu prezydenta podkreśla, że Kinga Duda nie otrzymuje żadnego wynagrodzenia za wykonywaną przez siebie pracę. Pomoc, jaką oferuje Andrzejowi Dudzie, ma charakter wolontariatu. Nie oznacza to jednak, że młoda prawniczka postanowiła utrzymywać się z pieniędzy podatników.

Dzisiaj grzeje:

1. Nagle wprowadzono obowiązkowy test na koronawirusa dla Polaków. Niespodziewanie przykre informacje

2. Dramat fanów ”M jak miłość”. Po kilkunastu latach uwielbiana aktorka odchodzi z serialu

3. Zakaz przemieszczania się na Boże Narodzenie? Premier Morawiecki zabrał głos w sprawie świąt

Córka Andrzeja Dudy odzyskała posadę w kancelarii Maruta Wachta, która specjalizuje się w prawie nowych technologii i zamówień publicznych. Na ten moment nie ujawniono, w jakim charakterze pozostaje zatrudniona.

Kinga Duda pracowała w tym miejscu jeszcze przed wyjazdem do Wielkiej Brytanii, jako absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego. Kancelaria Maruta Wachta należy do najbardziej prestiżowych w Polsce, a zarobki pracowników są oszałamiająco wysokie. Młoda prawniczka zdecydowanie nie musi martwić się o kwestie finansowe.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Uratowany labrador starał się przekazać ważną wiadomość. Ratownicy zdębieli, kiedy dowiedzieli się prawdy
  2. Iga Świątek nie zagra na Australian Open? Są poważne problemy ze strony rządu, czeka do końca listopada
  3. Fatalne wiadomości dot. salonów kosmetycznych i fryzjerskich. Niektóre z nich muszą zostać zamknięte od zaraz
  4. Rząd miał wykupić chryzantemy od sprzedawców. Nagle okazało się, że wielu z nich nie dostanie pieniędzy, powód dobija
  5. Dziś premier oficjalnie ogłosił. Polacy zbyt długo musieli czekać, chodzi o największy szpital
  6. Olbrzymia zmiana w popularnej sieci sklepów. Klienci będą zachwyceni
  7. W warszawskim zoo zamieszkał myszojeleń. Przypomina jelenia, ale ma kończyny o średnicy ołówka
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News