Kinga od kiedy zaszła w drugą ciążę ciągle słyszy negatywne komentarze. "Po co wam drugie dziecko? Niszczycie sobie życie"

Kinga od kiedy zaszła w drugą ciążę ciągle słyszy negatywne komentarze. "Po co wam drugie dziecko? Niszczycie sobie życie" Źródło: Pixabay /Free-Photos

Kinga zaplanowała, że urodzi drugie dziecko zaraz po pierwszym. Według niej nie było na co czekać. Zupełnie inne zdanie na ten temat ma jednak jej rodzina i znajomi.

Kinga, po tym, jak zaszła w druga ciążę, usłyszała wiele gorzkich słów od rodziny i znajomych. Była w szoku, chciała tylko podzielić się z nimi ważną nowiną. Nie spodziewała się, że jej radość z ciąży może być tak odebrana przez jej najbliższych. 

- Po co Wam drugie dziecko? Niszczysz sobie życie - usłyszała ciężarna.

Kinga zaplanowała, że drugie dziecko będzie miała zaraz po pierwszym

Przypadek Kingi nie jest jedyny. Wiele kobiety, gdy tylko szybko zdecyduje się na kolejną ciążę, oceniana jest negatywnie. Według amerykańskich badaczy Centrów Kontroli i Prewencji Chorób, zbyt szybko w kolejną ciążę zachodzi 1/3 matek. Jak twierdzą eksperci CDC, pomiędzy kolejnymi ciążami powinno być - optymalnie - 18 miesięcy przerwy. Im krótszy jest ten okres, tym zwiększa się ryzyko ewentualnych powikłań. Uważać powinny szczególnie kobiety, które wydały poprzednie dziecko na świat za pomocą cesarskiego cięcia. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Powodów podjęcia przez rodziców decyzji o kolejnej ciąży jest wiele. Niektóre kobiety łagodnie przeszły etap ciąży i porodu, więc nie widzą powodów, by czekać z kolejnym potomkiem. Inne zwyczajnie wolałyby, aby różnica wieku ich dzieci była niewielka, żeby wychowywały się razem.

- Zaplanowaliśmy dzieci z bardzo małą różnicą wieku. (…) Trzy miesiące po porodzie byłam już w czwartym tygodniu ciąży. Wiem, że szybko, ale pierwszy poród był siłami natury, odbył się bez komplikacji i nacinania, uniknęłam również pęknięcia. Zaraz po porodzie chodziłam jak przed ciążą - pisze kobieta w poście o drugich ciążach na forum Kafeterii.

Kinga nie jest jedyna

Takich odpowiedzi jest wiele. Niezrozumiała negatywna reakcja otoczenia na wybór matek bardzo je boli. Słyszą, że niszczą sobie życie i karierę zawodową. Że nikt się po nich tego nie spodziewał. I że nie dadzą rady z dwójką małych dzieci. 

- Mój szef stwierdził, że nie spodziewał się tego po mnie, że wolę siedzieć w pieluchach, niż rozwijać się zawodowo - wspomina inna kobieta.

Dzisiaj grzeje: 1. Anna Przybylska nie chorowała jedynie na raka. Po latach na jaw wyszły PRZERAŻAJĄCE szczegóły
2. Dziecko urosło zbyt duże w brzuchu matki. Podczas porodu lekarze odkryli przerażającą prawdę, zrozumieli to za późno

Takie podejście na pewno nie służy przyszłym matkom. Sprawę skomentował ginekolog Jan Domitrz. Według niego brak wsparcia i atakowanie kobiet, które podjęły decyzję o tym, żeby nie czekać z kolejnym dzieckiem, źle wpływa na ich kondycję psychiczną. Nie trzeba chyba wspominać, że jest również zwyczajnym brakiem kultury osobistej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zanim wejdzie w życie, spłać wszystko. Inaczej nowe prawo doprowadzi cię do RUINY
  2. Powiedzieli jej, że jej córka urodziła się martwa. Prawda wyszła na jaw po 30 latach, okazała się jeszcze gorsza
  3. Każdy kierowca musi o tym wiedzieć. Od listopada wchodzą w życie nowe przepisy, szczegółowe kontrole
  4. Nastolatka podłączyła smartfona do ładowarki. Nie żyje
  5. "Państwo Misiewicz". Były rzecznik MON pochwalił się zdjęciem z wesela
  6.  

źródło: WP

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News