Kina już od jutra wracają do pracy, jednak nie wszystkie znów zaproszą widzów. Część musiała wprowadzić ogromne zmiany

Kina już od jutra wracają do pracy, jednak nie wszystkie znów zaproszą widzów. Część musiała wprowadzić ogromne zmiany Źródło: Unspalsh Krists Luhaers

Kina należą do tej grupy miejsc, z których nie mogliśmy korzystać całkiem długo. Już jutro ulegnie to zmianie, jednak nie wszystkie miejsca wrócą do normalnej pracy. Wytyczne przesłane przez rządzących narzucają szereg zmian, a na ich wprowadzenie nie było przewidziane zbyt wiele czasu. Skutki epidemii szczególnie mocno odczują kina mniejsze, te w których można było znaleźć repertuar niszowy.

Kina serwują nam nie tylko kasowe hity prosto z Hollywood i wiele miejsc ma w swojej ofercie filmy wyświetlane na największych światowych festiwalach. Mniejsze placówki skierowane do bardziej wymagających klientów, mogą szczególnie mocniej odczuć skutki przedłużającej się izolacji społecznej.

Mniejsze kina musiały uciec się do wykorzystania kredytu zaufania swoich dotychczasowych widzów

Kina wyświetlające filmy pod szyldem wielkich korporacji w większości przypadków nie muszą martwić się o swoją przyszłość, jednak zupełnie inaczej sprawa ma się w przypadku placówek mniejszych skupionych na prezentowaniu bardziej niszowego materiału. Filmy dokumentalne poruszające ważne tematy społeczne, nie cieszą się tak dużą popularnością jak duże produkcje wypełnione gwiazdorską obsadą. Część miejsc, aby przetrwać trudny dla siebie czas zdecydowała się na podjęcie konkretnych kroków. Mniejsze kina zdecydowały się na wykorzystanie kredytu zaufania swoich stałych bywalców, dla przykładu warszawskie kino Wisła mieszczące się przy Placu Wilsona zaproponowało swoim widzom kupno specjalnych cegiełek.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Kup teraz, ale wykorzystaj później

Wspomniane wcześniej kino Wisła z Żoliborza, zdecydowało się poprosić swoich widzów o to, by w czasie trudnych dla wszystkich czasów zakupili specjalny bilet. Widzowie kupowali je w ciemno, a ich wykorzystanie ma nastąpić później, w momencie, gdy ponownie będzie można przyjmować gości. Akcja kina Wisła mogła być możliwa dzięki ogólnopolskiej formie wsparcia kin #wspierampolskiekina, a wszystkie osoby, które zdecydowały się na tę formę wsparcia mogą wykorzystać voucher do kwietnia 2021 roku. Niecierpliwi nie będą musieli jednak czekać długo, ponieważ już niedługo na nowo będzie można udać się na seans filmowy. Kino Wisła oficjalnie poinformowało, iż od 6 czerwca oficjalnie wracają do działalności na nowych zasadach, wymaganych przez rządzących, jednak nie wszyscy byli w stanie przygotować się ponownego otwarcia.

Nie wszyscy zaproszą ponownie swoich widzów

W zupełnie innej sytuacji znalazło się kino Elektronik mogące poszczycić się długoletnią tradycją wyświetlania filmów. Kino zapisało się na kartach historii Warszawy i po wielu latach przerwy powróciło na mapę kinomanów. Epidemia dała się mu szczególnie we znaki, ale profesjonalne podejście osób zarządzających instytucją pozwoliło na przeniesienie części seansów do wirtualnej sali kinowej. Kina w czasie epidemii rzuciły wyzwanie serwisom streamingowym i najnowsze produkcje czy festiwalowe dokumenty postanowiono zaprosić do naszych domów. Elektronik dołączył do grona miejsc, gdzie wykupić można wirtualny bilet i po przejściu na stronę mojeekino.pl obejrzeć interesująca nas produkcję.

Pomimo, iż już od jutra na zabytkowych fotelach, nieopodal Dworca Gdańskiego, na nowo mogliby zasiąść głodni wrażeń amatorzy filmowi, kino Elektronik podjęło decyzję, iż ze względów bezpieczeństwa nie zaprosi widzów. Wydał w tej sprawie krótki komunikat na swoim Facebooku, gdzie tłumaczy decyzję, a ta na pewno nie była łatwa. Brak widzów wiąże się z brakiem stałego zarobku i mała ilość przedsiębiorców zdecydowała się na podobny krok.

Dzisiaj grzeje: 1. Mama Michała Szpaka zmarła po ciężkiej i bolesnej chorobie. Niedługo po jej śmierci zrobił niewyobrażalną rzecz, porusza nawet po latach

2. Majka Jeżowska przyznała się do operacji plastycznych. Wiemy co u siebie poprawiła

- Drodzy Widzowie! Wiemy, że za nami tęsknicie i czekacie z niecierpliwością na informację o ponownym otwarciu kina Elektronik.Mimo odmrożenia IV etapu od 6 czerwca, nie otworzymy się w najbliższy weekend. Ta trudna dla nas decyzja podyktowana została troską o Państwa bezpieczeństwo i komfort w naszym kinie. Wytyczne dotyczące reżimu sanitarnego, w którym mamy działać zostały ogłoszone bardzo późno, dlatego potrzebujemy czasu na rzetelne przygotowanie przestrzeni oraz pracowników na nowe zasady. Ponadto sytuacja pandemiczna w Polsce jest wciąż niejasna, a my nie chcemy się przyczyniać do nowych ognisk epidemii - czytamy we wpisie na Facebookowym profilu kina Elektronik. Czas pokaże jak poradzą sobie z epidemią mniejsze biznesy prowadzone w Polsce, kupowanie biletów oferowanych przez mniejsze kina może okazać się ich kluczem do przetrwania. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Sprzedawcy truskawek i czereśni oszukują wszystkich? Ujawniona prawda jest ponura
  2. Justyna Żyła zdradziła największy sekret rozwodu z Piotrem. Szczęka sama opada
  3. Hańba, gwiazdor "Chłopaków do wzięcia" chciał siłą wykorzystać swoją babcię. Dopiero po latach ujawniono, co wydarzyło się tuż przed
  4. Ewa Farna w zmysłowym różu. Przepiękna sukienka
  5. Niebywale smutna wiadomość, żona pogrążyła się w żałobie wraz z dziećmi. Potwierdzono śmierć prawdziwej legendy
  6. Syn Zenka Martyniuka znów ma kłopoty. Tym razem sprawa może skończyć się w sądzie, jest komentarz

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News