Kim z zawodu jest Kamil Stoch? Wykształcenie pomogło mu w karierze

Kim z zawodu jest Kamil Stoch? Wykształcenie pomogło mu w karierze Źródło: facebook.com/kamilstochofficial

Kim z zawodu jest Kamil Stoch? Jego wielkie sukcesy to nie tylko zasługa talentu i determinacji, ale również wykształcenia. Zapewne jesteście ciekawi, jakiego kierunku dyplomem może pochwalić się sportowiec.

Kim z zawodu jest Kamil Stoch? Skoczek narciarski z Zakopanego to bez wątpienia nie tylko jeden z najbardziej popularnych sportowców, ale przede wszystkim niekwestionowany kolekcjoner pucharów i medali. Burzliwa kariera sportowca przysporzyła mu niezliczoną ilość fanów zarówno w Polsce jak i na całym świecie.

Wielu z nas zapewne niejednokrotnie zastanawiało się, jakie gałęzie muszą składać się na sukces tak pewnie stojącego i ciągle rosnącego drzewa? Okazuje się, że oprócz talentu, determinacji, sportowego charakteru oraz mentalności zwycięzcy jest jeszcze wykształcenie. 

Kim z zawodu jest Kamil Stoch? Jesteście zaskoczeni?

"Polski orzeł z Zakopanego" - bo takim mianem określają go miliony Polaków - urodził prawie 32 lata temu. Swoje pierwsze kroki na nartach zaczął stawiać w wieku trzech lat, a niespełna rok później oddawał już pierwsze skoki. Po bogatej w doświadczenie karierze juniorskiej sportowiec zaczął podbijać światowe skocznie jako pełny profesjonalista. Dzisiaj może pochwalić się trzykrotnym tytułem mistrza olimpijskiego, drużynowym brązowym medalistą olimpijskim, a indywidualnie mistrzem świata. Ponadto do jego najważniejszych dokonań w karierze należą dwukrotne zwycięstwa w klasyfikacji generalnej pucharu świata oraz turnieju czterech skoczni.

Po wymienieniu sukcesów Kamila Stocha mogłoby się wydawać, że jest on już spełnionym na każdej płaszczyźnie skoczkiem narciarskim. Nic bardziej mylnego. Jak powtarzał w niejednym wywiadzie, wciąż jest głodny sukcesów i nie myśli o sportowej emeryturze. Gwiazdor bez wątpienia swoje zasługi dla kanonu historii polskiego narciarstwa może zawdzięczać talentowi i ciężkiej pracy, ale czy to jedyne składniki recepty na jego sukces?

Sportowiec w trakcie swojej kariery znalazł również czas na to, aby rozwijać się intelektualnie. Studiował na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, a od 2012 roku może pochwalić się dyplomem magistra wychowania fizycznego.

Kamil Stoch - wykształcenie pomogło mu w karierze?

Jak wiemy, studia to jeden z największych pomocników w drodze do kariery, jej rozwoju i efektywności. Podczas nich uczniowie mogą nabyć wiedzę, której próżno szukać gdzie indziej. Dla wielu studentów idealnym rozwiązaniem jest nie jedynie nauka z przymusu, ale pobieranie wiedzy na temat, który jest głównym źródłem ich zainteresowań. Tak na pewno było też w przypadku naszego bohatera. Podczas studiowania rozwijał się bowiem nie tylko w kierunku sportowym, ale również w psychologicznym. Dzięki zajęciom teoretycznym nie raz umiał poradzić sobie z presją i przeciwnościami losu.

Z całą pewnością można stwierdzić, że nawet jeśli wykształcenie Kamila nie było głównym czynnikiem w jego drodze na szczyt, to znacząco pomogło mu w zdobywaniu medali i było jego asem w rękawie kombinezonu narciarskiego.

Źródło: Wikipedia

Następny artykuł