roksana wegiel
Bartłomiej Chudy - 26 Listopada 2018

Kim jest Roksana Węgiel? Niesamowita historia zwyciężczyni Eurowizji

Kim jest Roksana Węgiel? - takie pytanie mnożą się w ostatnich dniach. Nic dziwnego - młoda Polka zwyciężyła w juniorskiej wersji kontynentalnego konkursu "Eurowizja" przynosząc rozgłos Polsce. Czego jeszcze nie wiemy o utalentowanej nastolatce?

Kim jest Roksana Węgiel? Utalentowana dziewczyna z Jasła zachwyciła jurorów Eurowizji dla dzieci. Jej wykonanie piosenki "Anyone I Want To Be" zyskało aplauz sędziów i wszystkich obserwujących wokalne zmagania uzdolnionych nastolatków.

Wszyscy dociekają - kim jest Roksana Węgiel?

Warto wspomnieć, że nie był to dla Roksany Węgiel debiut na wielkiej scenie. Mogliśmy o niej usłyszeć na początku tego roku, gdy uzdolniona dziewczyna wygrywała pierwszą edycję polskiego "The Voice Kids". Jej adaptacja utworów "Halo" Beyonce i "Alei Gwiazd" przyniosły jej wielki sukces. Zaowocował on podwójnie. Dziś o talencie Roksany mówi już nie tylko polska, ale cała europejska publika! Nastolatka z Jasła zwyciężyła w 16 edycji Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci dając naszemu państwu historyczne zwycięstwo w tym międzynarodowym konkursie.

Spektakularny sukces nastolatki z Jasła. Ale nie od śpiewania się zaczęło!

Po niedzielnym triumfie życiorys Roksany jest wnikliwie prześwietlany. Uzdolniona dziewczyna urodziła się w styczniu 2005 roku w Jaśle. Z początku mało kto przewidywał, że już jako młodociana postawi na śpiewanie. Portal Pomponik.pl przypomina, że jeszcze przed udanymi próbami, dziewczyna rozwijała się w sporcie. Uprawiała akrobatykę, a poza tym trenowała też judo i taniec. Talent muzyczny miała odkryć przypadkowo.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
PrzechwytywanieNa ICH podpisach można nieźle zarobić!Czytaj dalej
- Na obozie judo wzięła udział w konkursie karaoke i zebrała wiele gratulacji. To bardzo zachęciło ją do dalszej pracy nad swoimi umiejętnościami wokalnymi - czytamy na portalu. Jej karierę nakręcił tegoroczny sukces w "The Voice Kids". Nastolatka uzyskała rekomendację samej Edyty Górniak, z którą wspólnie wykonały też utwór "Aleją Gwiazd". To zaowocowało dalszą współpracą w programie, ale i poza nim. - Myślałam, że ty jesteś nieprawdziwa. Beyonce w twoim wieku na pewno nie miała takiego głosu - mówiła Edyta Górniak po wykonaniu przez nastolatkę utworu "Halo". Triumf Roksany Węgiel na dziecięcej Eurowizji to także sukces Edyty Górniak. Dziewczynka razem z mentorką z programu nagrały też inną piosenkę - "Zatrzymać chwilę", wykorzystaną w filmie animowanym "Hotel Transylwania 3". Roksana Węgiel wykorzystała swój sukces w dziecięcym show. Jej singiel "Żyj" otworzył jej karierę. W serwisie "Youtube" ma już ponad 8 milionów wyświetleń! Kolejny klip sprzed trzech miesięcy "Obiecuję" również zyskał już miliony wyświetleń. Sukces na Eurowizji dla Dzieci stał się zatem zwieńczeniem cudownego roku nastolatki, przed którą stoi wielka kariera.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Wygrała Voice of Poland! Teraz zawojuje cały świat
  3. Edyta Górniak zachwycona. Wystarczył jeden telefon
  4. Znaki zodiaku i ich idealne połączenia. Jakich kobiet szukają mężczyźni?
  5. Zamykają je żywcem w "grobach". Później wszyscy je ze smakiem jemy
Jolanta RutowiczTVN dał im 5 minut sławy. Jedni je wykorzystali, pozostali odeszli w zapomnienieCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News