Kto gra Nocnego Króla z Gry o Tron? Były zmiany w obsadzie

Kto gra Nocnego Króla z Gry o Tron? Były zmiany w obsadzie Źródło: screenshot/serial Gra o Tron

Kim jest Nocny Król z Gry o Tron? Władca nieumarłych i czarny bohater popularnego serialu, jaka jest jego historia? Ma wiele mocy, które mogą doprowadzić go do zwycięstwa pod ludźmi, ponadto ma teraz w swoim posiadaniu smoka Viseriona, którego wskrzesił pod koniec siódmego sezonu. Jaki będzie finał sagi książek i produkcji telewizyjnej, którą uwielbiają wszyscy?

Kim jest Nocny Król z Gry o Tron, czy to Bran? 

Kim jest Nocny Król z Gry o Tron? To władca nieumarłych upiorów. Według scenariusza serialu był jednym z Pierwszych Ludzi, którzy prowadzili wojnę z dziećmi lasu, pierwotnymi mieszkańcami Westeros. Został przez nich schwytany i przez wbicie przez Liścia w jego serce sztyletu ze smoczego szkła, stał się pierwszym białym wędrowcem. Miał on być obrońcą Dzieci Lasu przed rasą ludzką. Jednak Inni i Nocny Król zaczęli mordować również swoich sprzymierzeńców. Dzieci Lasu oraz ludzie zawarli sojusz, by razem pokonać Innych i zepchnęli ich daleko na Północ, a potem wybudowali Mur dla ochrony. Celem Nocnego Króla jest eliminacja całego życia na wszystkich kontynentach. 

 - Nie uważam, że on jest zły. Myślę o nim jak o Śmierci. I ta postać właśnie tego chce dla nas wszystkich. Dlatego został stworzony i o to mu chodzi - mówił jeden z twórców Gry o Tron.

Wśród wielu rodów jest postacią wręcz legendarną. Był on trzynastym Lordem Dowódcą Nocnej Straży. Według legend zawartych w książkach istnieje duże prawdopodobieństwo, że Nocny Król pochodził z rodziny Starków. Za sprawą miłości do tajemniczej kobiety o skórze białej jak księżyc i zimnej jak lód, a także niebieskich oczach, ogłosił się on królem pobliskich ziem. Para miała mieć na swoich usługach Nocną Straż, a wszystko za sprawą tajemniczej magii. Trwające przez kilkanaście lat rządy były przerażającym okresem w historii ludzi. 

Najpopularniejsza teoria fanów Gry o Tron zakłada, że Nocny Król to z rzeczywistości Bran Stark. Według nich chłopak za sprawą mocy Trójokiej Wrony postanowił zmienić bieg wydarzeń. Pojawiły się również spekulacje, że Nocny Król może pochodzić z rodu Targaryenów.

 - Jeśli spojrzeć wstecz, oni już byli... Ale jak powstali? Zawsze lubiliśmy sugerować, że to nie jest żadna kosmiczna zła siła, która istniała od narodzin czasu, ale że Biali Wędrowcy mają jakąś historię. Coś, co wydawało się mitologiczne, legendarne i stałe, wcale takie nie jest. Podczas scen z flashbackami musieliśmy mieć jakąś postać i to był Vlad, który od dawna był naszym najlepszym kaskaderem - komentowali twórcy serialu.

Nocny Król. Kim jest aktor wcielający się w postać?

Mroczna postać z produkcji telewizyjnej Gra o Tron jest grana przez Vladimira Furdika, kaskader i aktor pochodzący ze Słowacji. 

Na swoim koncie ma takie filmy jak Prometeusz, Sherlock Holmes: Gra cieni, Ostatni legion, czy Książe Persji: Piaski czasu. Będzie on również szefem kaskaderów przy nowej produkcji Netflixa Wiedźmin, historii opartej na twórczości polskiego pisarza Andrzeja Sapkowskiego. Premiera została zapowiedziana na rok 2019, jednak konkretna data nie jest znana.

W Nocnego Króla przez pierwszych sześć sezonów wcielał się Richard Brake. Znany z wielu ról filmowych, między innymi w Batmanie: Początek, Thor czy Halloween II.

Nocny Król - memy. Internauci zaszaleli

Charakterystyczna postać serialu stała się również bohaterem wielu memów. Internauci jak zwykle nie mieli litości i nabijali się z prawie każdej sceny z Nocnym Królem w roli głównej. Oto kilka przykładów ich twórczości.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kto jest na Liście Aryi Stark? Wiedzą to najwięksi fani Gry o Tron
  2. Wróciła Gra o Tron. Kim jest Jon Snow i kim dla niego jest Daenerys?
  3. Wielki Piątek na Filipinach. Czy Kościół popiera lokalną tradycję?
  4. Czy Arya i Gendry będą razem? Wstrząsające teorie fanowskie
  5. Czy w Krakowie nad Wisłą można pić piwo? Wielu będzie zaskoczonych
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News