Kim jest ks. Stryczek? Co takiego ma w sobie i co robi, że krajowe media są zaciekawione jego postacią? Te pytania, w ostatnim czasie, zadaje sobie wiele osób w całej Polsce.

Kim jest ks. Stryczek? Jest kapłanem, który czynnie uczestniczy w wielu społecznych inicjatywach. Jest prezesem stowarzyszenia „Wiosna”, w którym wybuchła w ostatnim czasie głośna afera dotycząca mobbingu. W świetle tych oskarżeń, kapłan chce teraz zrezygnować z piastowanego stanowiska.

Ksiądz Jacek Stryczek jest też, a może przede wszystkim, twórcą „Szlachetnej Paczki„. Wolontariusze tej pomagają samotnym osobom i biednym rodzinom, które znalazły się na życiowych zakrętach i nie potrafią ich samodzielnie pokonać.

Kim jest ks. Stryczek? Odpowiada sam zainteresowany

Ksiądz Stryczek, jak sam o sobie mówi, jest społecznikiem. Znalazł się teraz w sytuacji, w której nie może normalnie funkcjonować i spełniać się w swojej roli. W rozmowie z portalem Wirtualna Polska mówi:

– Zadaję sobie pytanie, czy jeśli jestem społecznikiem i księdzem, to mogę w tym kraju normalnie żyć? Czy mogę pracować i po prostu żyć, czy jestem skazany na takie kryzysy i hejt? – zadaje pytanie ks. Jacek Stryczek.

W tej samej rozmowie odnosi się do zarzutów, jakoby w stowarzyszeniu pod jego kierownictwem dochodziło do jakiejkolwiek przemocy psychicznej.

– W Wiośnie nigdy nie było udokumentowanego przypadku mobbingu, co jako Zarząd podkreśliliśmy. Osoby, które wypowiadają się w tym tekście, wkładają duży wysiłek, żeby przywołać sytuacje, które mogą mieć znamiona mobbingu, natomiast uważam, że moje zachowanie mieściło się w przyjętych normach (…) Dziennikarz przepytał te osoby, one opowiedziały swoje historie, które jednak nie zostały zweryfikowane. Są to po prostu ich opowieści. Wielokrotnie proponowaliśmy Onetowi, aby sprawdził u nas, jak jest naprawdę. Bezskutecznie – tłumaczył.

„Szlachetna Paczka” będzie miała nowego prezesa

Ksiądz Jacek Stryczek w piątek złożył rezygnację z funkcji prezesa „Szlachetnej Paczki”. W najbliższy poniedziałek, walne zgromadzenie Stowarzyszenia „Wiosna” któremu podlega „Szlachetna Paczka”, ma zatwierdzić decyzję duchownego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Polscy księża, którzy dopuścili się okropnych rzeczy [ZDJĘCIA]

Pracownicy zostali już poinformowani o nadchodzących zmianach, a wolontariusze „Szlachetnej Paczki” mają poważne obawy odnośnie tegorocznej edycji. Obawiają się, że potencjalni darczyńcy wystraszą się całej afery, a co za tym idzie odwrócą się od projektu i przestaną pomagać.

Czy akcje takie jak „Szlachetna Paczka” mają sens? Czy są one potrzebne? Zdecydowana większość twierdzi, że tak. Da się jednak natknąć na głosy świadczące o tym, że to nie przypadkowi ludzie powinni pomagać biedniejszym od siebie, tylko państwo, bo to należy do jego podstawowych obowiązków. Jeden z internautów stwierdził:

– Sukces takich inicjatyw jak WOŚP czy Paczka to ewenement na skalę światową! Czy to oznacza, że Polacy są tak wyjątkowo dobrzy i szczodrzy wobec siebie? Wątpię. W innych krajach o zdrowie i dobrobyt dbają rządy i NGO-sy. W Polsce ludzie muszą sami się zrzucać na inkubatory, respiratory czy lodówki dla ubogich, bo rząd ma inne wydatki – napisał.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tysiące ludzi w Polsce odciętych od świata. To dopiero początek
  2. Alimenty 2019: Tysiące dzieci straci świadczenie, będzie coraz gorzej
  3. Świat według Kiepskich zniknie z TV? Fani serialu zrozpaczeni

Tadeusz Rydzyk przeszedł samego siebie! Te słowa go pogrążą

Zobacz również