Kim Dzong Un jest postacią, o której od jakiegoś czasu mówią media na całym świecie w kontekście podejmowanych przez niego politycznych działań. Teraz zrobiło się jednak głośno także o bardzo osobistej sprawie dyktatora, czyli jego zdrowiu. Według naukowców, którzy dokładnie przeanalizowali jego zachowanie, Kim jest poważnie chory.

Jak powszechnie wiadomo, dyktator ma predyspozycje do wielu dolegliwości. Dzieje się tak zarówno z powodu niezdrowego trybu życia, który prowadzi oraz braku snu, powodowanego bezkresnym lękiem o własne życie, ale także genów. W jego rodzinie występowało bowiem wiele dziedzicznych chorób. Chociaż przedstawiciele Kima nigdy nie powiedzieli o tym wprost, według amerykańskich specjalistów zmaga się on z poważną dolegliwością.

Dyktator jest prawdopodobnie chory na dnę moczanową. Jako lek stosuje się w tym przypadku najczęściej kortykosteryd, który przy długim zażywaniu powoduje skłonność do agresji, napady szału czy też nadmierną drażliwość. Kim powinien także przestrzegać restrykcyjnej diety, czego zapewne nie robi. Od przejęcia władzy w Korei Północnej zdecydowanie bowiem przytył.

Prawdopodobnie nigdy nie dowiemy się oficjalnie, w jakim stanie zdrowia jest właśnie Kim. Warto więc polegać na opiniach ekspertów, którzy w jego przypadku są pewni swojego zdania.

...

Zobacz również