Kim była Czerwona Kapłanka z Gry o Tron? Melisandre wzięła udział w wielkiej bitwie

Kim była Czerwona Kapłanka z Gry o Tron? Melisandre wzięła udział w wielkiej bitwie Źródło: youtube.com/GameofThrones

Melisandre to jedna z najbardziej zagadkowych postaci w całej Grze o Tron. Nikt właściwie nie wie jak działały jej moce - skąd pochodziły i jakie były ich granice? Przybliżamy historię zagadkowej Czerwonej Kapłanki.

Melisandre pojawiała się w Grze o Tron od czasu do czasu - była tajemniczą siłą, która prowadziła często do najbardziej zaskakujących momentów i zwrotów akcji w całej fabule serialu. Skąd wzięła się kapłanka i jaka jest jej historia? 

Melisandre - Gra o Tron. Jaka jest jej historia?

Historia Melisandre od samego początku jest niesamowicie tajemnicza i pozostawia więcej pytań niż odpowiedzi. Od samego początku nie do końca wiemy skąd pochodzi kapłanka i co dokładnie robi. Od drugiego sezonu, czyli swojego pierwszego pojawienia się w serialu, towarzyszy świcie Stannisa Baratheona, którego konwertowała na wiarę w Pana Światła. Jej moc wydaje się niezbadana - jest w stanie nawet urodzić demona-zabójcę, który w mroku nocy zabija brata Stannisa, Renly'ego. 

Niestety, nawet jej sztuczki nie są w stanie pomóc bratu Roberta Barratheona w zwycięstwie nad Ramseyem Boltonem - mimo tego, że w ofierze Bogu Światła władca składa swoją córkę, która płonie na stosie. Melisandre jednak przeżywa i postanawia pomóc Jonowi Snow, który jest wtedy przywódcą Nocnej Straży. Jej pomoc przynosi niespodziewany efekt - jest w stanie przywrócić do życia ulubieńca fanów po tym, jak zostaje zdradzony i zamordowany przez współbraci. 

Melisandre old - Melisandre miała naszyjnik, który zapewniał jej młodość

Jednym z najbardziej szokujących momentów dotyczących Czerwonej Kapłanki była scena ujawniająca jej prawdziwe oblicze. Zobaczyliśmy je podczas kąpieli - nie była to jednak scena, na którą mogła czekać część widowni gustująca w zgrabnych kobiecych ciałach. Po zdjęciu magicznego naszyjnika zobaczyliśmy, że kapłanka wcale nie jest piękną, młodą kobietą, tylko bardzo starą, pomarszczoną wiedźmą. 

Jej naszyjnik był też powiązany z końcem historii kapłanki Boga Światła. Po Bitwie o Winterfell, kiedy swoimi czarami niesamowicie pomogła armiom żywych ludzi, kapłanka wyszła na pole bitwy wypełnione ciałami zabitych. Zdjęła swój naszyjnik i odrzuciła go na bok, po czym bardzo szybko upadła na kolana i zamieniła się w proch. Tym samym spełniła własną przepowiednię, według której miała umrzeć na obcej ziemi, którą dla niej było Westeros.

Melisandre aktorka - Carice van Houten komentuje koniec Melisandre

Melisandre jest grana w serialu przez holenderską aktorkę Carice van Houten. Jest ona wielką fanką swojej postaci i cieszy się, że mogła ją zagrać. Według niej było to wielkie wyzwanie - granie kogoś, kto ma wielki wpływ na los Siedmiu Królestw, ale nie jest zbyt lubiany przez fanów serialu Game of Thrones - wszystko ze względu na niektóre kontrowersyjne decyzje. 

-  Zawsze po prostu lubiłam to, że ludzie uwielbiają nienawidzić Melisandre. Nie przeszkadza mi, że nienawidzą mojej postaci, ale kiedy zaczynają przekładać te uczucia też na mnie - zaczyna być dziwnie. Ale Melisandre zdecydowanie zasłużyła na nienawiść, przynajmniej w pewnym momencie serialu. - powiedziała w wywiadzie z The New York Times.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Trailer 5. odcinka Gry o Tron zapowiada kolejny hit. Czego się spodziewać?
  2. Kto gra Nocnego Króla z Gry o Tron? Były zmiany w obsadzie
  3. Gra o Tron odcinek 5. online za darmo. Gdzie obejrzeć legalnie?
  4. Gdzie oglądać 5. odcinek Gry o Tron? Można za darmo
  5. Jon Snow bardzo przeżył jej śmierć. Kim jest Ygritte w prawdziwym życiu?
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News