Kijowski: Polskę podpalają warhoły

Kijowski: Polskę podpalają warhoły Źródło: fot. youtube.com

Podpalają warchoły. Pierwszy warchoł to był Wacław Sieciński, na polecenie Janusza Radziwiłła zerwał obrady Sejmu w 1652 roku. Potem były różne warchoły. Ostatnio troje sędziów TK, wybranych i zaprzysiężonych, zerwało obrady Trybunału przesyłając lewe zwolnienia lekarskie jak uczniakowie, jeszcze się tym chwalili.Kto podpala Polskę? Warchoły, czyli obecnie partia rządząca.

Znamy to hasło "śmierć wrogom ojczyzny". Jak słuchałem wczoraj Joachima Brudzińskiego, to nie mogę powiedzieć, że mi się przypomina. Urodziłem się w grudniu '68. Ale w marcu '68 nawoływano pałkarzy, żeby zrobili z tym porządek. Pałkarzy, czyli ORMO, ludzi, którym wręczono pałki żeby bili demonstrantów. Dzisiaj Joachim Brudziński robi to samo.

Po pierwsze, mam nadzieje, że panu Piotrowi Dudzie nie przypomniały się czasy, kiedy służył w jednostkach desantowych i bronił gmachu telewizji w stanie wojennym. Druga rzecz jest taka, demonstracje poparcia władzy gdzie się urządza? Korea Północna, Wenezuela, Rosja, czy Polska ma się dołączyć do tej grupy? Zdarzają się demonstracje popierające pojedyncze projekty, pokazujące poparcie dla konkretnych rozwiązań. Generalnie ludzie wychodzą na ulice wtedy, gdy władza ich nie słucha. Kiedy jest odwrotnie nie ma takiej potrzeby, idzie się do biura poselskiego i się rozmawia.Kiedy władza nie słucha to ludzie się wkurzają coraz bardziej i zaczynają demonstrować coraz bardziej.

Oczywiście ja mam świadomość, że to ja zamykam kopalnie, ja niszczę edukacje, ja niszczę służbę zdrowia. To jest jasne. A związki zawodowe są powołane do chronienia rządu. Mam świadomość, że schodzimy z tonu poważnego, ale jak się słyszy takie rzeczy to możemy albo zacząć się bić, albo zacząć się śmiać. 

 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News