Kijowski ostro komentuje intronizację Chrystusa na króla Polski. Prawica oburzona

Kijowski ostro komentuje intronizację Chrystusa na króla Polski. Prawica oburzona Źródło: źródło: wikimedia.org/lukasz2, facebook.com/Mat.Kijowski

Mateusz Kijowski, lider Komitetu Obrony Demokracji, znów wzbudził poruszenie na prawicy. Czołowa postać KOD zamieściła na swoim facebookowym koncie komentarz do uroczystości intronizacji Chrystusa na króla Polski.

Prawicowe media już mówią o "obrzydliwym wpisie Kijowskiego". Strona prorządowa nie kryje bowiem swojego oburzenia, jakie wzbudził w niej komentarz lidera KOD. Ten na swoim koncie na Facebooku stwierdził, że całkowicie nie rozumie, "jak można tak ośmieszyć swojego Boga".

 - Jestem chrześcijaninem. Nie rozumiem, jak można tak ośmieszać swojego Boga. Koronacja na króla Polski? Dla mnie to bluźnierstwo. Poza tym słyszałem, że On wolałby być królem Niemiec a nie Polski - napisał Kijowski.

Nie wiadomo jednak, czy w prorządowych mediach takie wzburzenie wzbudził sam komentarz, czy także rysunek jakim szef KOD okrasił swoje słowa. Te stwierdziły tylko, że "naczelny kodziarz zamieścił paskudny rysunek".

Ten przedstawia dwie postacie - Jezusa Chrystusa i Boga Ojca. Chrystus mówi do Boga: "Widziałeś na fejsie? Zostałem królem polski". Na to odpowiada mu Ojciec: "Nie widziałem. Już dawno zablokowałem Polskę, bo mnie wkurwia".

źródło: facebook.com/Mat.Kijowski źródło: facebook.com/Mat.Kijowski

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

źródło: niezalezna.pl pt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News