Mateusz Kijowski miał spotkać się w studio telewizyjnym TVP Info z Marianem Kowalskim. Lider KOD, godzinę przed rozpoczęciem programu, poinformował jednak stację, że nie będzie mógł przybyć z powodów rodzinnych. Według KOD-u, zaproponowano innego uczestnika, który nie został wpuszczony przez telewizję. 

Prowadzącą programu miała być Danuta Holecka. Według informacji przekazanych przez TVP Info, w debacie mieli wziąć udział Mateusz Kijowski oraz Marian Kowalski (Narodowcy RP). W związku z brakiem obecności Kijowskiego, dziennikarka przeprowadziła jedynie rozmowę z byłym kandydatem na prezydenta z ramienia Ruchu Narodowego.

7 maja na ulicach Warszawy zgromadzą się manifestanci Komitetu Obrony Demokracji i przeciwnicy tej inicjatywy pod wodzą Kowalskiego. Narodowiec jest zagorzałym przeciwnikiem KOD-u. Wcześniej, jego aktywistów wielokrotnie określał w bardzo ostry i niejednokrotnie wulgarny sposób.

– KOD to kwik z powodu utraconego koryta – mówił z kolei na antenie TVP Info.

KOD odpowiedział oświadczeniem. 

Komitet Obrony Demokracji z ogromnym oburzeniem przyjął fakt niewpuszczenia do studia TVP Wiadomości przedstawiciela naszego ruchu i to mimo wcześniejszego zaproszenia na godz.19.50 do programu „Dziś wieczorem” na antenie TVP 1 i TVP Info.

Rozmowa miała dotyczyć sobotniego marszu oraz powołanej dziś Koalicji Wolność Równość Demokracja. Początkowo zapraszano naszego przedstawiciela jako jedynego gościa programu. Wstępnie ustaliliśmy, że będzie to Mateusz Kijowski. Potem okazało się, że będzie jednak drugi gość – „któryś z braci Karnowskich”. Zaprotestowaliśmy przeciwko łamaniu ustaleń. KOD zgodził się jednak na udział w programie swego przedstawiciela i na rozmowę w towarzystwie drugiego gościa, którym ostatecznie okazał się …… Marian Kowalski.

Zastrzegliśmy jednak, że nie będzie to – z powodów prywatnych i rodzinnych spraw – Mateusz Kijowski, lecz inny przedstawiciel KOD Jarosław Marciniak. Jarka do studia nie wpuszczono, argumentując, że zaproszenie skierowane zostało wyłącznie do Mateusza Kijowskiego. Protestujemy stanowczo przeciwko takiemu traktowaniu przedstawicieli KOD. Jesteśmy ruchem pluralistycznym, mamy wielu przedstawicieli. Sami decydujemy kto i w jakim programie będzie nas reprezentować.

Uwaga! Nie jesteśmy autorami stronniczego tytułu filmu załączonego poniżej.

https://youtu.be/GI4abdiYvUc

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

...

Zobacz również