Mateusz Kijowski z KOD postanowił zgłosić na policję Mariana Kowalskiego, lidera Narodowców RP. Ten z kolei, przekazał Zbigniewowi Ziobrze sprawę prezesa Trybunału Konstytucyjnego prof. Andrzeja Rzeplińskiego.

Kowalski przyznał w programie telewizji „Idź Pod Prąd”, że Mateusz Kijowski zgłosił go na policję przez co musi udać się na posterunek. Lider Narodowców RP został oskarżony przez przywódcę KOD-u o rozpowszechnianie informacji, jakoby Komitet płacił uczestnikom marszów za obecność. Narodowiec przekonuje, że nic takiego nie publikował.

Z kolei Kowalski napisał do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, by zawiadomić go o możliwości popełnienia przestępstwa przez prof. Andrzeja Rzeplińskiego. Jego oświadczenie opublikowano na portalu PolskaNiepodległa.pl. Twierdzi w nim, że prezes TK łamie prawo nie stosując się do nowych przepisów ustawy oraz nie dopuszczając do orzekania sędziów, których zaprzysiągł prezydent Andrzej Duda.

Kowalski uważa, że jego list do ministra jest obowiązkiem obywatela.

– Taki stan rzeczy jest niemożliwy do zaakceptowania w państwie prawa. Demoralizowane są postawy społeczne. Na najwyższych szczytach władzy trwa konflikt, a w sądzie konstytucyjnym szerzy się bezprawie. Przenosi się to na Polaków. Narasta konflikt społeczny wywołany takimi działaniami pana Andrzeja Rzeplińskiego – dodaje.

źródło: Wprost, wmeritum.pl

...

Zobacz również

Zobacz również