Kilka dni temu media obiegła informacja jakoby lider Komitetu Obrony Demokracji został zaproszony przez Kongres Stanów Zjednoczonych. Informacja o rzekomym zaproszeniu Kijowskiego przez Kongres była podawana w kontekście kolejnej odmowy spotkania w cztery oczy Baracka Obamy z prezydentem Andrzejem Dudą.

Jak podawały początkowo media, Kijowski – w ramach jego pobytu w USA na zaproszenie organizacji Freedom House – miał również być zaproszony przez Kongres Stanów Zjednoczonych, jako lider największego od czasów Solidarności ruchu.

Media podały tą informację w kontekście kolejnej odmowy spotkania Baracka Obamy z polskim prezydentem Andrzejem Dudą. Miał to być poważny policzek dyplomatyczny dla polskiej głowy państwa.

Mateusz Kijowski dementuje jednak medialne doniesienia i wyjaśnia.

 – Pojawiły się niedawno doniesienia o oficjalnej wizycie delegacji Komitetu Obrony Demokracji w Stanach Zjednoczonych Ameryki. No i wynikły różne nieporozumienia, które spieszę sprostować. Nie zostaliśmy do tej pory zaproszeni przez Kongres USA – oświadczył Kijowski.

Jak przypomniał lider KOD, pierwsze dni jego wizyty w Nowym Jorku spędzi na spotkaniach z Polonią i KOD-em USA, z intelektualistami, naukowcami i liderami opinii. Trzy dni później, w Waszyngtonie, zaplanowany jest wykład we Freedom House oraz spotkania w Departamencie Stanu i z przedstawicielami Senatu USA, jak również spotkania z KOD-em USA. Potem w Chicago kolejny wykład na uniwersytecie, spotkania z ważnymi osobami, z Polakami w USA i z Polonią. Całą wizytka potrwa do 9 kwietnia.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło:  komitetobronydemokracji.pl

...

Zobacz również