Kijowski chce teraz maszerować z narodowcami. Zandberg wściekły

Kijowski chce teraz maszerować z narodowcami. Zandberg wściekły Źródło:

Mateusz Kijowski skomentował zakończone Święto Niepodległości z okazji którego narodowcy oraz Komitet Obrony Demokracji zorganizowali swoje manifestacje. Lider KOD chce za rok maszerować razem z ONR-em i Młodzieżą Wszechpolską. 

– Mam nadzieję, że następnym razem albo za dwa lata pójdziemy razem z narodowcami. Mam nadzieję, że zobaczymy, jak wiele mamy wspólnego i będziemy się starać działać razem. Czy to science fiction? Na razie może tak, ale za chwilę może już nie. Wierzę, że to się uda zmienić – mówił Kijowski.

– Warto się łączyć i jednoczyć wokół rzeczy i wartości najważniejszych. Warto się jednoczyć wokół Polski i naszej historii. Co do Komitetu Obrony Demokracji? Gaśnie tylko jedna rzecz: moja, nasza cierpliwość do tego, aby odpowiadać na takie pytania, czy KOD żyje czy już nie. Tysiąc razy na dzień się pojawiają. Władze Warszawy donosiły, że na starcie marszu – na Placu Narutowicza - było 50-60 tysięcy ludzi. Potem dołączali kolejni. Na pewno jest to frekwencja satysfakcjonująca – dodał.

Stanowisko Kijowskiego nie spodobało się Adrianowi Zandbergowi z partii Razem.

- Mateusz Kijowski mnie zaskoczył. Kiedy KOD - zamiast dołączyć do demonstracji organizowanej co roku przez środowiska demokratyczne i antyfaszystowskie - postanowił być osobno i zorganizować własne wydarzenie, myślałem, że to po prostu gwiazdorzenie. Ale dziś Mateusz Kijowski poinformował w Radiu TokFM - w języku godnym mediów PiSowskich - że brzydzi się antyfaszystami, a następnie wystąpił na demonstracji, gdzie noszono portrety Romana Dmowskiego. W wywiadzie dla WP, pytany o plany KODu, zapowiedział: "Mam nadzieję, że następnym razem albo za dwa lata pójdziemy razem z narodowcami. Mam nadzieję, że zobaczymy, jak wiele mamy wspólnego i będziemy się starać działać razem". Ciekaw jestem, co o planach wspólnego demonstrowania z wrogami demokracji z ONR sądzą członkowie i sympatycy Komitetu Obrony DEMOKRACJI. Choć zapewne nie ma to większego znaczenia, skoro w tej broniącej demokracji strukturze przez rok nie udało się przeprowadzić demokratycznych wyborów. Powoli zaczynam rozumieć dlaczego.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

Następny artykuł