Coraz goręcej na arenie międzynarodowej po uchwaleniu ustawy nowelizującej prace IPN. Jest mocna odpowiedź sąsiada Polski, który jest potężnie wściekły na polskie władze za przepchnięcie szokującego prawa. Sposób w jaki ma odpowiedzieć po prostu poraża.

To, co chcą zrobić nasi wschodni sąsiedzi, Ukraińcy, to prawdziwie potężny cios w Polskę. Z szokującą inicjatywą wyszedł sekretarz ukraińskiej komisji międzyresortowej do spraw upamiętnień, Swiatosław Szeremeta.

Ten zaproponował władzom, by w mocny sposób odpowiedzieć na polską nowelizację, która wywołała ogromną burzę w stosunkach między Polską i Izraelem. Wygląda na to, że władze Prawa i Sprawiedliwości nie mają teraz czego szukać także i na Ukrainie.

Szeremeta wyszedł bowiem z pomysłem, by uznać „akt polskiej okupacji zachodniej Ukrainy w okresie międzywojennym”. Żeby tego było mało chce także uznania „polskich zbrodni przeciwko Ukraińcom w całym XX wieku”. Bez wątpienia to silny cios nożem w plecy, który tylko zdestabilizuje sytuację Polski na arenie międzynarodowej.

ZOBACZ TAKŻE: Już nie tylko USA i Izrael! Kolejny bliski Polsce kraj atakuje nas za ustawę o IPN

Kijów miażdżąco odpowiada Warszawie

Jak stwierdził polityk, nie ma wątpliwości, że postępowanie polskich władz, które uchwaliły w Sejmie ustawę o IPN wpłynie na stosunki polsko-ukraińskie. Jego zdaniem to dalsze pogarszanie sytuacji między Warszawą a Kijowem.

 Ta decyzja jest całkowicie absurdalna i ma absolutnie antyukraińską treść i charakter. Doprowadzi ona do poważnego zaostrzenia stosunków polsko-ukraińskich – mówi Szeremeta.

Wystąpił także z oficjalnym oświadczeniem wobec ukraińskiego parlamentu. Jak podkreślił, żąda podjęcia niezwłocznej decyzji przez ukraińskie władze. Te w odpowiedzi powinny natychmiast skontrować polską ustawę ukraińską, która będzie pozwalała na penalizację polskich zbrodni na Ukrainie.

– Jestem przekonany, że ukraiński parlament powinien podjąć decyzję o uznaniu polskiej okupacji ziem Zachodniej Ukrainy, polskich zbrodni, dokonanych na Ukraińcach w XX wieku oraz wprowadzić odpowiedzialność karną za zaprzeczanie tym zbrodniom, w tym polskiej okupacji – postuluje ukraiński polityk.

Bez wątpienia po wprowadzeniu tego prawa w życie Polska na arenie międzynarodowej będzie mocno potępiona. Już pojawiają się głosy, że Polacy to „kaci narodów”. Najpierw bowiem Izrael zaczął przypominać o polskich zbrodniach na Żydach, a teraz Ukraina mówi o pogromach na swojej ludności. Ukraińska ustawa  o katach tylko wzmocni mroczny odbiór Polski na świecie i zniszczy nasz wizerunek.

źródło: rmf24.pl

Czy Robert Biedroń nadaje się na prezydenta Polski?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Nie uwierzysz, za co w tych krajach grozi kara śmierci! [ZDJĘCIA]


Jakie wykształcenie ma Morawiecki? Imponujące! Oto 10 interesujących faktów na jego temat

Zobacz również