Wojna środowiska Prawa i Sprawiedliwości z prezydentem Andrzejem Dudą zatacza coraz szersze kręgi. Politycy partii rządzącej posuwają się coraz dalej w swoich żądaniach wobec głowy państwa.

W ostatnich dniach głośno było o rzeczniku Prezydenta RP, Krzysztofie Łapińskim, który stwierdził, że prezydent nie rozmawiał jeszcze z Jarosławem Kaczyńskim o potencjalnych zmianach w rządzie, tym samym kompletnie marginalizując premier Beatę Szydło. Politycy Prawa i Sprawiedliwości odebrali tę wypowiedź, jako celowy przytyk ze strony środowiska głowy państwa.

Klasa Pani Premier @BeataSzydlo niestety klasy tej brakuje niektórym nadpobudliwym członkom drużyny. Ale nigdy nie jest za późno na naukę – skomentował słowa rzecznika Prezydenta RP Joachim Brudziński.

Marszałek Senatu, Stanisław Karczewski stwierdził z kolei, że na miejscu prezydenta z miejsca zwolniłby rzecznika za tak oburzającą wypowiedź. Przedstawiciele partii rządzącej nie poprzestają jednak jedynie na słowach. Teraz już otwarcie żądają dymisji Krzysztofa Łapińskiego.

Oczekujemy od pana prezydenta szybkiej decyzji w sprawie jego rzecznika. A ta może być tylko jedna, natychmiastowa dymisja – oświadczył anonimowo jeden z polityków Prawa i Sprawiedliwości.

źródło: wiadomosci.gazeta.pl

Jak Kaczyński zaczynał karierę zawodową? Nie zgadniesz! Pierwsze prace polityków

Zobacz również