kierowcy
East News AGENCJA SE
Mateusz Sidorek - 11 Maja 2020

Niezwykle ważne informacje, za chwilę wprowadzą nowe przepisy. Kierowcy mogą dużo łatwiej stracić prawo jazdy

Kierowcy powinni przygotować się na wejście w życie nowych przepisów. Zmiany, nad którymi pracuje Ministerstwo Infrastruktury miałyby obowiązywać już od wakacji br. Jak informuje portal Radio Zet, we wprowadzeniu nowych regulacji ma nie przeszkodzić nawet pandemia koronawirusa. Będzie można stracić prawo jazdy dużo łatwiej.

Kierowcy muszą być gotowi na szereg zmian. Różnego rodzaju instytucje, organizacje i stowarzyszenia zgłosiły do projektu nowych przepisów około 60 propozycji i uwag. Chociaż pandemia koronawirusa utrudnia funkcjonowanie urzędów, Ministerstwo Infrastruktury robi wszystko, aby wprowadzić je w życie już w wakacje br, jak informuje Radio Zet.

zakupy 93-latek poszedł do sklepu93-latek poszedł do sklepu mimo wszystkich zakazów. Przechodzeń zapytał, czemu tak robi, odpowiedź przeszła najśmielsze oczekiwaniaCzytaj dalej

W związku z nowymi przepisami, kierowcy będą mogli stracić prawo jazdy dużo łatwiej. Regulacje przewidują obostrzenia odnośnie kary za łamanie przepisów drogowych. Inną bardzo ważną zmianą może być nadanie pierwszeństwa pieszym już podczas zbliżania się przez nich do przejścia dla pieszych. Wiceminister infrastruktury, Rafał Weber przyznał, że pojawiła się w wielu przysyłanych propozycjach.

Kierowcy czekają na wprowadzenie zmian

Jeśli nowe przepisu wejdą w życie 1 lipca, kierowcy będą musieli przygotować się na kilka istotnych zmian. Wśród nich znaleźć się mają przede wszystkim te, które dotyczą przekraczania prędkości. Serwis Radio Zet poinformował o trzech, z którymi kierowcy powinni zapoznać się jak najszybciej. W innym przypadku będą mogli łatwo stracić prawo jazdy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Rodzina - najtrudniejsza decyzjaIch 22. dziecko niedawno się urodziło, matka podjęła najtrudniejszą decyzję. Ciężko powstrzymać łzyCzytaj dalej

- Epidemia nie spowolniła naszych prac. Większy wpływ na nie miała ilość różnego rodzaju uwag i propozycji, które do nas spłynęły. Musieliśmy je wszystkie przeanalizować, przygotować odpowiedzi, a jeśli były zasadnie to nanieść poprawki i zmiany. Takich przypadków było kilka. To spowodowało, że czas prac nad ustawą nieco się wydłużył, ale mam nadzieję, że jeszcze w maju będzie ona omawiana w Sejmie - słowa wiceministra infrastruktury, Rafał Webera cytuje Radio Zet.

Dzisiaj grzeje:

1. Ujawnili wstępne wyniki sekcji zwłok Kacperka. Ciężko powstrzymać łzy

2. Większość z nas miała już koronawirusa? Piorunujące dane, przeważająca część Polaków nie miała pojęcia

Kierowcy muszą przygotować się na zmiany, które najprawdopodobniej wejdą w życie już 1 lipca br. Do najbardziej istotnych mają należeć: zatrzymywanie prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o więcej niż 50 km/h także poza obszarem zabudowanym; ujednolicenie dopuszczalnej prędkości do 50 km/h w obszarze zabudowanym niezależnie od pory dnia; zwiększenie zakresu ochrony pieszego w rejonie przejść dla pieszych. O projekcie zmian pisaliśmy już niedawno w jednym z naszych artykułów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Znany piłkarz cudem uniknął śmierci. Jego karierę przekreślił wypadek
  2. Nie żyje wielka postać polskiego sportu. Medalista olimpiady był ulubieńcem kibiców
  3. Przed pogrzebem męża zajrzała do gazety. Natychmiast pobladła, teraz prawdę poznało całe miasto
  4. Marta Kaczyńska przekazała bardzo ważną wiadomość. Chodzi o ciążę, od teraz wiele się zmieni w życiu każdej Polki
  5. Premier Morawiecki pilnie apeluje do Polaków. Ujawnił jedno z największych zagrożeń pandemii
  6. Nagły niesamowity pomysł Lidla. Cudowna, wielka zmiana, zakupy będą wyglądały inaczej

Kobieta myślała, że jest w ciążyWszyscy myśleli, że jest w ciąży. Prawda okazała się zupełnie inna. Lekarze złapali się za głowyCzytaj dalej

źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News