Jeden z kierowców regularnie podróżujących przez Calais do Wielkiej Brytanii zabił nielegalnie przebywającego we Francji imigranta, który blokował drogę. Mężczyzna został aresztowany w celu wyjaśnienia sprawy.

Do śmiertelnego potrącenia nielegalnego imigranta z Bliskiego Wschodu lub Afryki Północnej doszło w ostatnią niedzielę, późnym wieczorem na autostradzie A16 prowadzącej do Wielkiej Brytanii.

Brytyjski kierowca sam zgłosił się na do straży granicznej, które przekazała go policji. Jak wyjaśniał śledczym, imigrant wpadł mu pod koła gdy chciał ominąć jedną z grup nielegalnych przybyszy, które na tej trasie blokują drogi i atakują przejeżdżające pojazdy.

Ponadto gdy chciał sprawdzić stan zdrowia potrąconego mężczyzny, obecni w pobliżu inni imigranci zaatakowali go. Na szczęście udało mu się uciec. Potrącony imigrant zmarł tego samego dnia przed północą w szpitalu.

Kierowca został osadzony w areszcie w celu wyjaśnienia sprawy, jednak został bardzo szybko wypuszczony na wolność, ponieważ w toku prokuratorskiego śledztwa jego wersja wydarzeń została potwierdzona. Całe zdarzenie uznano za nieszczęśliwy wypadek.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :


bh, źródło: anglia today

...

Zobacz również