Zaczęło się. Tragedia przed Wszystkich Świętych, informacja o miejscu wypadku obezwładnia

Zaczęło się. Tragedia przed Wszystkich Świętych, informacja o miejscu wypadku obezwładnia Źródło: .

Kierowca zdecydowanie nie uważał na to, co dzieje się wokół niego. Inaczej nie doszłoby do tragicznego wypadku. Policjanci, którzy natychmiast zjawili się na miejscu, mieli wiele pytań do młodego człowieka.

Kierowca przez swoją nieuwagę dopuścił do tego, że odebrał życie niewinnej osobie. Co więcej, zrobił to w miejscu, które powinno być ostoją bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci natychmiast przebadali go alkomatem.

Kierowca nie zatrzymał się w miejscu, któremu powinien poświęcić szczególną uwagę

Dzień przed świętem Wszystkich Świętych na katowickiej drodze rozegrał się koszmar. Rodzina nigdy nie wybaczy tego nieuważnemu kierowcy. W stolicy Górnego Śląska, w dzielnicy Giszowiec został potrącony 90-letni mężczyzna. Przechodzący na drugą stronę ulicy Szopienickiej starszy pan zdążył tylko poczuć mocne uderzenie. Zmarł na miejscu.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, nie byli wyrozumiali. Jak się okazało, 90-latek przechodził przez ulicę na widocznie oznaczonym przejściu dla pieszych. 29-latek, który jechał Oplem, powinien już z daleka zwolnić, uprzedzonymi znakami. Do tego nie zwrócił uwagi na osobę będącą na jezdni lub już na nią wchodzącą - tego jeszcze nie udało się ustalić.

Policja apeluje o rozsądek i uwagę na drogach

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Policjanci tuż po wypadku przebadali 29-latka alkomatem. Był całkowicie trzeźwy, więc jego skupienie i zdolności percepcji były w normie. Na tym nie poprzestano: pobrano mu też krew do badań laboratoryjnych pod kątem obecności substancji narkotycznych.

Jak zawsze tuż przed przed świętem Wszystkich Świętych na drogach widać wzmożony ruch. To nie tylko wizyty na niedalekie cmentarze, ale też często wyprawa przez pół Polski na groby bliskich. Tak ogromna ilość aut na drodze i ogólne rozkojarzenie to prosty sposób na wypadek: policja jak co roku apeluje do kierowców.

Dzisiaj grzeje: 1. Danuta Wałęsa wyjawiła PRAWDĘ! Opadną wam szczęki, gdy dowiecie się co naprawdę myśli o Agacie Dudzie
2. Pyrkosz poznał swoją żonę gdy miała 17-lat. Jej losy po jego śmierci są smutne

W zeszłym roku podczas "Akcji Znicz" w dzień 1 listopada doszło do 65 wypadków. Ranne w nich zostały 83 osoby, a 8 osób zginęło. Natomiast podczas wszystkich 3 dni "Akcji Znicz" od 31 października do 2 listopada doszło do 193 wypadków, w których zginęło 21 osób, a obrażenia odniosło 218. Zatrzymano też prawie 400 pijanych kierowców.

- W ciągu kilku następnych dni, ze względu na świąteczny weekend, ruch na drogach będzie dużo większy. Zwolnijmy i zwiększmy swoją czujność, tak aby wszyscy bezpiecznie dotarli do celu - ostrzega i przypomina mł. asp. Agnieszka Żyłka z katowickiej policji.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Masz trywialną rzecz na prawku? Na kontroli SPORO zapłacisz
  2. Ojciec piątki dzieci zrobił badania DNA. Był ZSZOKOWANY ich wynikami, szybko pożałował
  3. Dlaczego Katarzyna Dowbor spisała testament? Prawda jest bolesna
  4. Przez 63 lata była żoną Kobuszewskiego. Jest źle
  5. Królowa polskiej mafii właśnie ujawniła wielką tajemnicę. Piotr Woźniak-Starak miał co do niej poważne plany

Źródło: Radio ZET

Następny artykuł