Cena paliw lada dzień osiągnie historyczny poziom. Każdy kierowca szeroko otworzy oczy na stacji benzynowej

Cena paliw lada dzień osiągnie historyczny poziom. Każdy kierowca szeroko otworzy oczy na stacji benzynowej Źródło: Creative Commons

Jeszcze nie tak dawno temu, niemal każdy kierowca narzekał na wysokie ceny paliw. Sytuacja nagle się zmieniła, ceny drastycznie spadły, niektórzy przecierali oczy ze zdumienia.

Niejeden kierowca musiał nie wierzyć własnym oczom, gdy zobaczył obecne ceny na stacjach paliw. Kryzys gospodarczy, oraz wojna paliwowa między Rosją i Arabią Saudyjską doprowadziły do spadku, którego nie widziano od lat.

Każdy kierowca będzie zadowolony z nowych cen

W wielu miejscach benzyna 95 spadła już poniżej 4 złotych, na najtańszych stacjach kosztuje nawet 3,60. Prognozy wskazują na to, że będzie jeszcze taniej. To wynik między innymi zmniejszonego zapotrzebowania na paliwo, gdyż wiele osób na czas epidemii kompletnie zrezygnowało z podróży. Ceny są tak niskie, że Orlen zakazało tankowania kanistrów na zapas.

Ponadto rynek paliwowy cechuje obecnie nadprodukcja, przez zakończenie współpracy na linii Rosja - OPEC. Rozpoczęła się wojna cenowa na paliwo pomiędzy wschodnim gigantem a Arabią Saudyjską. Cena za baryłkę ropy spadła już poniżej 30 dolarów, a to jeszcze nie koniec.

Ekspert nie ma wątpliwości, będzie jeszcze taniej

Wojciech Jakóbik z BiznesAlert twierdzi, że z powodu spowolnienia gospodarczego w pierwszych miesiącach 2020 roku, ceny paliwa mogą spaść jeszcze bardziej. Przewiduje się, że możemy dojść do sytuacji, w której baryłka ropy przez jakiś czas będzie kosztować jedynie 10 dolarów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nie wszyscy jednak na tym skorzystają. Rosjanie dużą część gospodarki odczuwają na sprzedaży ropy po 40 dolarów za Baryłkę oraz sami Saudyjczycy, którzy z reguły sprzedają je w kwotach 80 dolarów od jednej. Ponadto właściciele stacji benzynowych mogą odnotować znacznie niższe obroty z powodu mniejszego ruchu.

Dzisiaj grzeje: 1. RMF podał nieoficjalne szczegóły nowych obostrzeń. Szykują się wielkie ograniczenia
2. Tony Halik zostawił żonie kopertę, którą miała spalić po jego śmierci. Zajrzała jednak do środka i zamarła, nie wierzyła

Pojawiły się również głosy, że niektórzy właścicieli stacji benzynowych mogą po zakończeniu kryzysu podnieść ceny, aby "odbić sobie" niższe obroty. Nie wiadomo jednak, czy w związku z niskimi cenami, klienci masowo nie rzucą się na stacje, tankować auta do pełna.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Narodowa kwarantanna została przedłużona. Psycholog radzi, jak ją wytrzymać
  2. lle zarobili polscy skoczkowie za występy w Pucharze Świata? Polacy otrzymali prawdziwą fortunę
  3. Jest afera. Uwielbiane gwiazdy disco polo oskarżone o kradzież
  4. Brali ślub w plenerze, kiedy nagle pies nie wytrzymał. Później stała się rzecz, którą goście zapamiętają do końca życia
  5. Emeryci masowo otrzymują listy od ZUS ujawniające prawdę o 13. emeryturach
  6. Nie chciało jej się iść do fryzjera, więc wylała na pasemka kilka puszek Coli. Efekty ścinają z nóg

Źródło: Gazeta PL

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News