Fatalne informacje dla kierowców. Już niedługo paliwo absurdalnie zdrożeje, nadchodzi ciężki czas dla zmotoryzowanych

Fatalne informacje dla kierowców. Już niedługo paliwo absurdalnie zdrożeje, nadchodzi ciężki czas dla zmotoryzowanych Źródło: .

Każdy kierowca już niedługo odczuje w swoim portfelu podwyżki cen paliwa. W najbliższym czasie może być ono absurdalnie drogie. Wygląda na to, że zmotoryzowani muszą się przygotować no większe wydatki.

Kierowca będzie musiał się liczyć z tym, że już niedługo zapłaci więcej za paliwo. Stacje benzynowe zacierają ręce i rozpoczynają sezon zysków. Trzeba się będzie przygotować na absurdalne podwyżki, które każdy zmotoryzowany odczuje w swoim portfelu. Już za kilka dni ceny mogą znacząco pójść w górę. 

Kierowca wyda więcej na paliwo

Według analizy Money.pl, stacje benzynowe rozpoczynają sezon zysków, który startuje tuż przed 1 listopada. Firmy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że Polacy tłumnie ruszają na groby, a także odwiedzają swoich najbliższych i wykorzystują ten fakt poprzez podwyżki. Niestety taka sytuacja utrzyma się prawdopodobnie znacznie dłużej, niż jedynie przez najbliższe kilka dni. Listopad i grudzień to dwa miesiące w roku, w czasie których zwykle odnotowuje się najwyższe ceny paliwa.

Drogie paliwo do końca roku

Już pod koniec października można się spodziewać sporych podwyżek cen paliw. Jak co roku stacje wykorzystują okres wyjazdów Polaków i od listopada, aż do świąt Bożego Narodzenia wrastają koszty podróży samochodem. Po Nowym Roku zazwyczaj sytuacja zaczyna się stabilizować i wszystko powraca do stanu z października. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak się okazuje, to nie rafinerie podwyższają ceny, tylko same stacje benzynowe. Przez 10 miesięcy w roku stacje dorzucają do cen hurtowych 1 zł marży na litr paliwa. W listopadzie jest to już ok. 1,40 zł, a w  grudniu ok. 1,50 zł. Stacje wykorzystują zatem ogromny popyt i cieszą się, że Polacy tak ochoczo podróżują po kraju. 

Dzisiaj grzeje: 1. NIE ŻYJE prawdziwa legenda. Aktor miał zaledwie 77 lat
2. Skandal rozrywa rodzinę królewską. Szykuje się rozwód, na okładki trafiło zdjęcie księcia całującego się z mężczyzną

Kulminacja następuje podczas okresu świąt Bożego Narodzenia. To właśnie wtedy rodacy najczęściej wyruszają z domów. Wygląda na to, że to już ostatni dzwonek, aby zatankować do pełna w rozsądnej cenie. Następna okazja na tanie tankowanie nadarzy się bowiem dopiero w styczniu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 650 tys. Polaków SKAZANYCH. Czeka was głodowa emerytura
  2. Bogumiła Wander przyznała, że mąż woził ją na spotkania z kochankiem. Ten romans wstrząsnął całą telewizją
  3. Koszmar 80-letniego męża Doroty Segdy. Gwiazda polskich seriali zdruzgotana, straszne
  4. Zamknęli go w psychiatryku jako niepoczytalnego za gwałt na 7-latku. Wyszedł i dostał pod opiekę 9-latkę, dokonano strasznego odkrycia
  5. Niewiele osób o tym wie, ale popełniają karygodny błąd podczas gotowania ziemniaków. Drobna zmiana sprawi, że będą o niebo lepsze

źródło: Money

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News