Miała 3 promile we krwi i jechała z dwójką dzieci. Zatrzymali ją zwykli obywatele

Miała 3 promile we krwi i jechała z dwójką dzieci. Zatrzymali ją zwykli obywatele Źródło: screen lubelska.policja.gov.pl

Kierowca podczas jazdy samochodem musi uważać na wiele niebezpieczeństw. Jednak w tym wypadku jeden z kierowców wykazał się ogromną odwagą. Sam zatrzymał pijaną kobietę.

Kierowca wsiadający do samochodu pod wpływem alkoholu stanowi zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla swoich pasażerów, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Niestety często niepokojące sygnały, które widzimy na drodze, nie wywołują u nas żadnej reakcji, a przecież dzięki szybkiej reakcji możemy uchronić niejedno życie. Na szczęście wciąż są ludzie, którzy nie boją się działać, w sytuacjach, kiedy liczy się każda minuta.

Kierowca sam zatrzymał pijaną kobietę

Do całej sytuacji doszło w Łukowie w województwie lubelskim. Jeden z kierowców przemieszczających się główną ulicą miasta zauważył, że auto marki Audi "zachowuje się podejrzanie". Pojazd jechał wyraźnym wężykiem, co mogło sugerować, że osoba kierująca autem jest pod wpływem alkoholu.

Mężczyzna nie wahając się ani chwili, zatrzymał podejrzane auto, a następnie otworzył drzwi kierowcy. Kiedy to zrobił, jego oczom ukazała się pijana kobieta, a także dwoje dzieci. Mężczyzna momentalnie zabrał kobiecie kluczyki, a następnie wezwał policję. Funkcjonariusze zajęli się całą sprawą i odebrali 36-latce prawo jazdy. Wykonane również zostało badanie w celu określenia ilości alkoholu w ciele kobiety. Okazało się, że 36-latka ma aż 3 promile.

Pijana kobieta niedługo usłyszy zarzuty, a fakt, że kierowała samochód, będąc pod wpływem alkoholu, zostanie zgłoszony do Sądu Rodzinnego i Nieletnich. Na szczęście w tym wypadku nikt nie ucierpiał, jednak konsekwencje działań 36-latki mogły być prawdziwie tragiczne w skutkach.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Niestety z powodu pijanych kierowców na polskich drogach ginie cała masa ludzi, a prawdziwym przekleństwem jest właśnie okres świąteczny. Wtedy też policja w całym kraju przeprowadza wyrywkowe badania na głównych drogach, aby wyłapywać kierowców na podwójnym gazie. Jednak funkcjonariusze nie są w stanie złapać wszystkich. Dlatego tak ważne jest, aby nie bać się, reagować, jeżeli zauważymy coś podejrzanego.

Oczywiście nie każdy musi od razu samodzielnie zatrzymywać pijanego kierowcy, ale można za to zadzwonić na policję oraz podać konkretne szczegóły dotyczące podejrzanego auta. W takim wypadku funkcjonariusze powinni się wszystkim zająć.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polacy są w szoku. Takiego zachowania po Andrzeju Dudzie nikt się nie spodziewał. Nawet Tomasz Lis nie krył ZACHWYTU!
  2. Największa tajemnica Wodeckiego wyszła na jaw dopiero po jego śmierci! Wiele osób nie uwierzy, że muzyk mógł zrobić coś takiego
  3. Nostradamus przewidział pożar Notre Dame? Dalsza część jego przepowiedni jest przerażająca
  4. Porażające słowa Jackowskiego o pożarze Notre Dame. Jasnowidz ostrzega, to dopiero początek koszmaru
  5. Ojciec dzieci Anny Przybylskiej zatrzymany. Oskarżają go o obrzydliwe przestępstwo, dla wielu to ciężki szok
  6. Świat obiegła wiadomość, że Meghan Markle urodziła. B. rzecznik królowej zabrał głos

 

źródło: WP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News