Oficjalnie: prokuratura przekazała porażające informacje o kierowcy feralnego autobusu. Są zarzuty

Oficjalnie: prokuratura przekazała porażające informacje o kierowcy feralnego autobusu. Są zarzuty Źródło: Nagrani TV Youtube

Kierowca, który spowodował wypadek autobusu miejskiego w Warszawie, usłyszał zarzuty. Mężczyzna, który obsługiwał linię 186, został przewieziony do szpitala z powodu odniesionych obrażeń. W związku z katastrofą w ruchu lądowym przeszedł też stosowne testy toksykologiczne. Znamy już wyniki.

Kierowca, który 25 czerwca spowodował wypadek na warszawskim Moście Grota-Roweckiego, poniesie pełną odpowiedzialność. Prokuratura powiadomiła o wynikach testów toksykologicznych, potwierdził się czarny scenariusz.

Kierowca jednak był pod wpływem środków odurzających, wcześniej znaleziono tajemniczy woreczek

Już dziś pisaliśmy, że ogólnopolskie media podawały informację, że kierowca feralnego kursu mógł być pod wpływem narkotyków. Wszystko przez to, że znaleziono przy nim woreczek z podejrzaną zawartością. Wstępne wiadomości mówiły o tym, że to amfetamina. Teraz wszystko jest już wiadome - mężczyzna podczas kierowania pojazdem był pod wpływem środków odurzających. O wszystkim oficjalnie poinformowała warszawska prokuratura.

- Prokuratura Okręgowa w Warszawie ogłosiła zarzuty kierowcy wypadku, do którego doszło wczoraj na moście Grota-Roweckiego. Prokurator ogłosił Tomaszowi U. zarzut spowodowania katastrofy w ruchu lądowym, w wyniku której doszło do zgonu jednej z pasażerek autobusu, a także w wyniku której doszło do ciężkich obrażeń u czterech osób. W zarzucie uwzględniono, że do spowodowania katastrofy doszło w stanie pod wpływem amfetaminy - potwierdziła dziś popołudniu rzecznik warszawskiej prokuratury, Mirosława Chyr.

Usłyszał zarzuty

- Ponad 300 ng/ml takie stężenie narkotyku we krwi miał kierowca autobusu, który spadł z wiaduktu w Warszawie. W Polsce stan po użyciu narkotyków w przypadku amfetaminy to 25 ng/ml - podaje Radio ZET. Wiadomo także, że prokuratura będzie wnioskować o 3-miesięczny areszt dla oskarżonego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Narkotyki znaleziono w kabinie kierowcy - to woreczek 0,5 g. Kierowca usłyszał już zarzuty - za spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym, gdzie zginęła jedna osoba, grozi mu nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Robert Soszyński, wiceprezydent Warszawy, ma nadzieję, że po tym incydencie kierowcy będą bardziej kontrolowani.

- Chcemy zwrócić uwagę na fakt, że zgodnie z przepisami nasze służby nie mają prawa w tym zakresie kontrolować kierowców i w związku z tym występujemy z pismem, adresowanym do pana premiera, z prośbą o rozważenie zmiany przepisów w tym zakresie - mówił wiceprezydent.

Dzisiaj grzeje: 1. Nagły komunikat MZ zaskoczył Polaków. Nikt nie spodziewał się, że sytuacja tak wygląda
2. Krzysztof Jackowski odpowiedział na pytanie, które dręczy nas wszystkich. Dotyczy śmierci

Autobusem podróżowało ok. 30-40 osób. Najciężej ranne osoby to te, które w wyniku spadania autobusu wypadły przez szybę prosto na beton z wysokości 5 m. 18 osób jest rannych, kilka z nich ciężko. Ofiarą śmiertelną była 70-letnia kobieta, która mimo reanimacji nie podjęła czynności życiowych. Dziś pisaliśmy o porażającej relacji jednej z pasażerek.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niestety, nadeszła 2 fala, źle się dzieje. Sklepy właśnie wprowadzają limity na makaron, mąkę, mleko, papier inne, porażające doniesienia z Australii
  2. Media przekazały najgorszą informację. Nie żyje prawdziwa legenda, wspominają go tysiące osób z całego świata
  3. Pies codziennie wyglądał przez okno i patrzył w jedno miejsce. Gdy właściciel odkrył powód, nogi się pod nim ugięły
  4. Prawie każda pani domu popełnia karygodny błąd przy robieniu mizerii. Wystarczy zastosować sekretny trik naszych babć i dodać 1 składnik
  5. Szumowski zabrał głos ws. powrotu obostrzeń i narodowej kwarantanny. Ponure informacje dla wszystkich Polaków
  6. Atak nożownika na ruchliwej ulicy, są ranni, media donoszą o ofiarach śmiertelnych. Dotarły do nas tragiczne informacje z Glasgow

Źródło: Polsat News, Radio ZET

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News