Kierowca nagrał tragiczny moment wypadku autobusu w Warszawie. Wstrząsające sceny, tylko dla osób o mocnych nerwach

Kierowca nagrał tragiczny moment wypadku autobusu w Warszawie. Wstrząsające sceny, tylko dla osób o mocnych nerwach Źródło: youtube.com Nagrani TV

Kierowca, który prowadził miejski autobus linii 186, przeżył. Trudno w to uwierzyć, kiedy ogląda się moment wypadku pojazdu na warszawskim wiadukcie. Jeden z uczestników ruchu za pomocą kamery samochodowej nagrał tych kilkanaście sekund tragedii. Wideo opublikował w sieci.

Kierowca, który poruszał się trasą S8, miał włączoną kamerę samochodową, dzięki czemu zarejestrował moment wypadku. Miejski autobus spadł z wiaduktu z wysokości 5m, przełamał się w pół. Trwała dramatyczna akcja ratunkowa.

Jedna osoba nie żyje, 17 rannych, kilkoro w stanie ciężkim

Już dziś pisaliśmy o wypadku miejskiego autobusu, po kilku godzinach od tragedii media ustaliły o wiele więcej informacji, które są już pewne. Początkowo Polsat oraz TVN podawały do wiadomości, że kilkanaście minut po wypadku stwierdzono dwie ofiary śmiertelne. Po pewnym czasie informację zdementowali strażacy - była jedna ofiara, 70-letnia kobieta.

Pojazdem według różnych źródeł ("Gazeta Wyborcza" oraz "Warszawa Nasze Miasto") mogło podróżować 30-40 osób. 17 osób zostało poszkodowanych, kilka z nich jest w stanie ciężkim. Zostały przewiezione do okolicznych szpitali. Świadkowie chwalili szybką akcję ratunkową, sami również pomagali jak tylko mogli, zanim służby zjawiły się na miejscu. 17 zastępów pogotowia, śmigłowiec oraz 65 strażaków działały na Moście Grota-Roweckiego. Minister zdrowia, Łukasz Szumowski, podczas szybkiej konferencji prasowej zdradził, że wśród poszkodowanych jest dwoje dzieci. Nieoficjalne informacje mówią o tym, że jedno z nich jest w stanie ciężkim.

Kierowca mógł zasłabnąć? Policja bada przyczyny wypadku

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Świadkiem zdarzenia był taksówkarz, który jechał za autobusem. Poddenerwowany powiedział dziennikarzom, co widział chwilę przed tragedią.

- Widziałem moment, kiedy kierowca gwałtownie jakby skręcił w lewo i automatycznie uderzył w balustrady, wybiło go w górę i spadł między estakady - opowiada Robert Sobolewski. Rzeczywiście, na nagraniu widać, że autobus nieco skręca, a potem przednia część pojazdu wyrzucona jest do góry przez siłę uderzenia. Wideo można obejrzeć pod treścią artykułu.

Dzisiaj grzeje: 1. Rząd podjął radykalne kroki. Od 1 lipca wielu Polaków czeka ogromna podwyżka cen, nawet 800%
2. Zaatakował byłą żonę siekierą. Wszystko na oczach dzieci

Nagrania oraz zeznania świadków na pewno pomogą policji dociec, co było bezpośrednią przyczyną wypadku. Nikt nie jest nawet w stanie sobie wyobrazić, co musieli czuć pasażerowie. Wiele osób uważa za cud fakt, że kierowca przeżył. Według mediów to 20- lub 20-kilkuletni mężczyzna. Był trzeźwy, doznał obrażeń głowy oraz nogi.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Co za widok, do internetu trafiło zdjęcie Gessler bez makijażu w turbanie na głowie. Kompletnie nieumalowana gwiazda "Kuchennych rewolucji" zaskoczyła wszystkich
  2. Polskę obiegła informacja o tragicznej, przedwczesnej śmierci. Nie żyje Karolina Bojarska, Polacy masowo wysyłają kondolencje
  3. Niestety, w piątek znów będzie niebezpiecznie. Żółte alerty dla 9 województw
  4. Jej filmy były niezwykle popularne. Niestety, 16-latka została znaleziona martwa w domu
  5. W lesie trafili na porzuconą budowlę. W środku znaleźli tajemnicze pudełko, jego zawartość zwaliła ich z nóg
  6. Krzysztof Jackowski wyjawił, co wydarzy się w Polsce za kilka miesięcy. Przepowiednia jasnowidza poraża, wielu będzie zawiedzionych

Źródło: YouTube, Warszawa Nasze Miasto, Gazeta Wyborcza, TVN24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News