Kierowca
pixabay.com jwvein
Konrad Karpiuk - 23 Maja 2020

Kierowcy muszą się pogodzić z prawdą. Nastał koniec, wszystkich czekają duże podwyżki

Niejeden kierowca jeszcze niedawno cieszył się z niskich cen paliwa na stacjach. Niestety, ten cenowy raj nie mógł potrwać zbyt długo. Wraz z odmrażaniem gospodarki światowej, możemy spodziewać się powrotu do normalności, także w kwestii cen paliw. Już teraz ceny detaliczne za litr zaczynają rosnąć i tego procesu już zatrzymać się nie da.

Przed kryzysem niemal każdy kierowca narzekał na ceny paliwa. Cena za litr zbliżała się niebezpieczne do sześciu złotych. Nagły wybuch kryzysu sprawił, że ceny dramatycznie spadły, wiele osób tankowało nawet na zapas, wiedząc, że sytuacja długo nie potrwa. Niestety, mieli rację, cena za baryłkę ropy wzrośnie.

Każdy kierowca do niedawna tankował za niewielką cenę, ale to ma się zmienić

W ubiegłym tygodniu benzyna 95 kosztowało 3,97 zł za litr, diesel 3,99 zł. W przyszłym tygodniu ceny obu paliw mogą wzrosnąć nawet do 4,12 zł. Te kilkanaście groszy na litrze nie wydają się dużą kwotą, ale gdy tankujemy już 40-50 litrów do baku, nasz portfel odczuje zmiany. Niestety, to dopiero początek, choć eksperci uspokajają, że na szczęście wzrost nie będzie zbyt dynamiczny.

Kolejne obostrzenia w Polsce zostaną złagodzoneOgromna zmiana już od poniedziałku. Wielu Polaków czekało z zapartym tchemCzytaj dalej

- Te zmiany będą dopiero początkiem podwyżek. Nie spodziewam się jednak, żeby były one bardzo gwałtowne. Z dnia na dzień nie zobaczymy zmiany na poziomie kilkunastu groszy na litrze - powiedział dla Money PL Jakub Bogucki z E-petrol.

Sytuacja na rynku wraca powoli do normy

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Policjanci - kartonowe pudełkoNa drodze znaleźli kartonowe pudełko. Zajrzeli do środka i nie wierzyli własnym oczom, nie da się powstrzymać łez wzruszeniaCzytaj dalej

Spadek cen paliwa związany był z mniejszym zapotrzebowaniem na paliwo, które spowodowało zamrożenie gospodarek na wielu rynkach. Od końca kwietnia widać już wzrost zapotrzebowania, a notowania amerykańskiej ropy skoczyły aż o 130% na rynku. Zmniejszyła się również produkcja ropy, aby zniwelować nadwyżkę związaną ze spadkiem popytu.

Dzisiaj grzeje:

1. Mama Justyny Żyły robi wrażenie, ale poczekajcie, aż zobaczycie jej siostrę. Petarda klasy światowej
2. Pamiętacie Jolę z ”Rancza”? Przeszła spektakularną metamorfozę, mamy zdjęcia

- Chociaż koniec tygodnia przynosi wyhamowanie podwyżek na rynku hurtowym, nie wystarczy to, aby ceny paliw na stacjach ustabilizowały się. W kolejnym tygodniu będziemy obserwować podwyżki - komentowała Urszula Cieślak z BM Reflex.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wstrząsajace historie kobiet, które zmagają się z migreną. "Bałam się, że nie przeżyję i mój organizm nie wytrzyma takiego bólu"
  2. 22 letnia piękna gwiazda nie żyje. Tuż przed swoją śmiercią zostawiła wiadomość, która wzbudza ciarki
  3. Nie mamy dobrych wiadomości, zacznie się za kilka godzin. IMGW wydało bardzo poważne ostrzeżenia
  4. Zegar odlicza czas, pozostało go niewiele. Zenek Martyniuk trzyma kciuki za syna
  5. Kobieta podeszła bliżej i zamarła z przerażenia. Natychmiast wezwała służby, straszne znalezisko w Warszawie
  6. 1 łyżeczka miodu przed snem pomaga nawet w zaawansowanych przypadkach. 6 powodów, by zjeść miód przed pójściem spać

Ten domowy sposoby na ból pozwolą ci zrezygnować z wizyty u lekarzaWszyscy się z niej śmiali. Kiedy dowiedzieli się, dlaczego nosi na uszach spinacze do prania, wzięli z niej przykładCzytaj dalej

Źródło: Money PL

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News